Olejek eteryczny - trawa cytrynowa

esoil04
84.90 zł
Najlepsza cena w ciągu ostatnich 30 dni:
10.00 p.
Treść
10 ml
Dostępność: Dostępny w magazynie

Olejek eteryczny - trawa cytrynowa

Olejek eteryczny w 100% naturalny pomaga poprawić ogólny stan fizyczny i psychiczny. Trawa cytrynowa tonizuje i oczyszcza, wyostrza zmysły i poprawia samopoczucie. Działa także odstraszająco na owady.

Sposób użycia: dodać krople do kominka zapachowego. Olejek można także używać do masażu całego ciała i stóp. Pomaga zregenerować mięśnie sportowców po wysiłku. Można go dodać do rozpylacza w celu odświeżenia ubrań, a także do spryskania ciała jako środek odstraszający owady.

Ostrzeżenie: Produkt nie jest przeznaczony do użytku wewnętrznego. Przy aplikacji na skórę zalecamy stosować go w bardzo niewielkiej ilości (1-2 krople), osoby wrażliwe mogą go także rozcieńczyć z innym olejem nośnikowym, np. olejem kokosowym.

Pojemność: 10 ml

Czym są olejki eteryczne? Olejki eteryczne (esencjonalne) to lotne substancje zapachowe o dużym stężeniu, uzyskiwane z różnych części roślin. Występują naturalnie w liściach, korzeniach, kwiatach, nasionach i korze. Dodają roślinom aromatu, chronią je przed zagrożeniami, pomagają im przy zapylaniu i są bardzo bogate w różne substancje aktywne i lecznicze.

Jak działają olejki eteryczne? Właściwości olejków esencjonalnych wynikają z budowy chemicznej roślin. Jeżeli te naturalne substancje chemiczne są właściwie pozyskiwane w procesie destylacji lub ekstrakcji, można jest stosować do tego, by pomagały nam w codziennym życiu w wymiarze fizycznym, psychicznym i emocjonalnym.

Magia aromaterapii: Aromaterapia to rodzaj medycyny alternatywnej i w dosłownym tłumaczeniu oznacza “leczenie za pomocą zapachów”, najczęściej przy użyciu olejków esencjonalnych. Substancje zapachowe wzmacniają równowagę i harmonię organizmu i pomagają do poprawy ogólnego stanu organizmu, czyli ciała, duszy i myśli.

Jak stosować olejki esencjonalne? Inhalacje: kilka kropli olejku można dodać do kominka zapachowego lub dyfuzora (rozpylacza). W ten sposób można zadbać o piękny zapach w pomieszczeniu i przyjemny nastrój, w zależności od rodzaju olejku. Olejek można także zmieszać z wodą w rozpraszaczu i stosować do spryskiwania mieszkania lub poduszek.

Masaż: wmasowując olejek w skórę poczujesz przyjemne uczucie rozluźnienia, a dzięki sile tych całkowicie naturalnych produktów w pełni odczujesz ich dobroczynne działanie. Olejki są doskonałe do masażu stóp, rozluźnienia szyi, mięśni, skroni lub w formie okładów. Kosmetyki: zmieszaj olejek ze swoim ulubionym kremem do twarzy lub ciała (wystarczy 1-2 krople, rekomendujemy najpierw przetestować na małym fragmencie skóry).

Kąpiel: dodaj 3 - 5 kropli do wanny lub na ścianę kabiny prysznicowej i wypróbuj siłę działania aromaterapii wzmocnionej siłą pary wodnej.

Producent: ESSENS EUROPE SE, Zaoralova 3045/1e, 628 00 Brno, Republika Czeska

Ingredients (INCI): Cymbopogon Flexuosus Herb Oil.