ESSENS, obecnie jedna z najbardziej dynamicznych spółek z branży MLM w Europie, została założona w Republice Czeskiej jesienią 2011 roku w wyniku współpracy kilku profesjonalistów z zakresu marketingu sieciowego oraz wiodących ekspertów w dziedzinie rozwoju oraz produkcji kosmetyków i suplementów diety. Najpierw ESSENS zdobyła uznanie wprowadzając serię ekskluzywnych perfum o najwyższej możliwej jakości. Międzynarodowy zespół starannie dobrał najbardziej odpowiednie kompozycje zapachowe od jednego z wiodących światowych dostawców esencji perfum. Potem były pierwsze produkty specjalnego przeznaczenia żywieniowego, dzięki którym na naszą przyszłość zaczęli mieć istotny wpływ nowi partnerzy posiadający zaplecze wiodących, europejskich liderów wśród firm farmaceutycznych. Właśnie dlatego wciąż wprowadzamy unikatowe nowości do naszego asortymentu, które za pośrednictwem sieci naszych członków, dystrybutorów i liderów wywierają wpływ na rynki wielu krajów i przynoszą nieocenione korzyści milionom zadowolonych klientów.

Jednak ESSENS oferuje znacznie więcej, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Już sama nazwa zawiera w sobie kilka znaczeń i słów. Można w niej, na przykład, odkryć tak samo brzmiące angielskie słowo „essence”, wyrażające istotę, podstawę, ale także aromatyczną esencję, którą można poczuć w naszych perfumach lub także w swojej ESSENS przyszłości. A czy zauważyliście podczas wymawiania słowa ESSENS słowo „sense”, czyli sens? Naszymi zmysłami postrzegamy wszystko wokół nas, są one naszym najbliższym pomocnikiem, który towarzyszy nam przez całe życie. Marketing sieciowy jest, według wielu ekspertów, jedną z najszybszych dróg do niezależności czasowej i finansowej lub spełnienia własnych marzeń. Nawet słowo „sen” jest więc nierozerwalnie związane z ESSENS.

Na początku 2016 roku otworzyliśmy dla Was w Brnie nową i nowoczesną siedzibę ESSENS EUROPE. Wydarzenie to wprowadziło nas między spółki z branży odnoszące największe sukcesy. Ponadczasowe i reprezentacyjne zaplecze zostało zbudowane tak, aby każdy z naszych członków, w czasie jego wizyty czuł się jak najlepiej, i mógł przekonać się na własne oczy, że ESSENS służy właśnie jemu.

Nasi partnerzy