ESSENS Keto to skuteczny i szybki sposób na redukcję nadmiernej masy ciała.
Dieta proteinowa ESSENS Keto to dieta redukcyjna, która pozwala na szybki, efektywny i trwały spadek masy ciała i pozbycie się nadmiernej tkanki tłuszczowej, nie naruszając przy tym masy mięśniowej i dostarczając organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych. A do tego pysznie smakuje.

UTRATA
WAGI

ZDROWY
PRZEBIEG DIETY

SMACZNE
PRZEPISY


Dieta keto, zwana też proteinową lub białkową, to nazwa skutecznej metody redukcji tkanki tłuszczowej, pierwotnie opracowanej na potrzeby kliniczne.

Poniżej wyjaśniamy, czym jest dieta proteinowa, jakie są jej podstawowe zasady i reguły jej stosowania. Jak działa ketoza, czego należy przestrzegać, a czego unikać. Jakie są przeciwwskazania do jej stosowania i skutki uboczne.

 

Historia

Historia tej diety sięga pierwszej połowy XX wieku w USA, gdzie w wyniku podnoszenia się poziomu życia ludności i poprawy dobrobytu po II wojnie światowej po raz pierwszy sposób odżywiania i otyłość stają się ważnym medycznym fenomenem. Choć w tamtym okresie otyłość jeszcze nie była uznawana za ogólnospołeczny problem i chorobę cywilizacyjną, jak ma to miejsce dzisiaj, pacjenci z otyłością stanowili problem. W wielu przypadkach duża otyłość i nadmierna ilość tkanki tłuszczowej uniemożliwiały wykonanie zabiegu. Pacjenci byli skazani na leżenie w łóżku, nie mogli uprawiać żadnej aktywności fizycznej w celu redukcji tkanki tłuszczowej, więc szukano innego sposobu, jak poprzez zmianę sposobu odżywiania osiągnąć wyraźne rezultaty w tej redukcji.

W taki sposób odżywianiu i dietom zaczął się przyglądać na początku lat 20. dr Russell Morse Wilder, który badał wpływ zmiany diety i insuliny u pacjentów z cukrzycą. Prawdopodobnie to właśnie on jako pierwszy zastosował dietę ketogeniczną, czyli proteinową, do celów medycznych.

Jednak za głównego autora i ojca koncepcji diety ketogenicznej uważa się prof. Georga L. Blackburna (1936 - 2017), który prowadził dokładne i długotrwałe badania nad procesem spalania tłuszczów w organizmie człowieka. Dr. Blackburn opisał stan organizmu, zwany ketozą, w którym organizm spala przede wszystkim tkankę tłuszczową, stanowiącą dla niego zapasy, a masa mięśniowa zostaje zachowana. Opisał, jak wywołać stan ketozy dzięki ograniczeniu przyjmowanych ilości węglowodanów i tłuszczów w pożywieniu do minimum i jednoczesnemu zwiększeniu ilości spożywanych białek. W procesie spalania tkanki tłuszczowej uwalniają się tzw. ciała ketonowe, które zastępują węglowodany jako źródło energii i stają się głównym jej źródłem dla organizmu. Badania prof. Blackburna stanowią podstawę naukową, na której opiera się koncepcja diety proteinowej.

 

Czym jest ketoza

Ketoza to naturalny dla organizmu stan, do którego dochodzi w ciele w wyniku ograniczenia ilości przyjmowanych wraz z pożywieniem węglowodanów i tłuszczów  i jednoczesnego zwiększonego spożycia białek. W organizmie zaczynają się wtedy tworzyć ciała ketonowe, powstające w wyniku rozkładu tkanki tłuszczowej. Te ciała ketonowe zastępują jako źródło energii węglowodany (które w formie glukozy były głównym źródłem energii dla organizmu). Organizm zaczyna w pierwszej kolejności spalać odłożony w ciele tłuszcz, a to prowadzi do zmniejszenia masy ciała, przy tym ten spadek to wynik utraty tkanki tłuszczowej, a nie mięśni.

W stan ketozy organizm wchodzi po ok. 2 - 3 dniach po wprowadzeniu odpowiednich nawyków żywieniowych.

W trakcie ketozy następuje nie tylko spalanie widocznej podskórnej tkanki tłuszczowej, ale znacznie bardziej niebezpiecznego tłuszczu gromadzącego się w jamie brzusznej, który obrasta organy wewnętrzne, utrudniając ich właściwe funkcjonowanie. Ketoza ma pozytywny wpływ na organizm również dzięki obniżeniu poziomu “złego” cholesterolu LDL i podniesieniu poziomu “dobrego” cholesterolu HDL. W stanie ketozy spada w organizmie produkcja insuliny, czyli hormonu powodującego rozpad tłuszczów, prowadząc do poprawy odpowiedzi organizmu na ten hormon, co pomaga w profilaktyce cukrzycy i jej leczeniu.

Badania pokazały, że ketozie, dzięki opisanemu wyżej procesowi, nie towarzyszy uczucie głodu i ochoty na słodkie, za to pojawia się dobre samopoczucie i zastrzyk energii, w niektórych źródłach stan ten zwany jest well being.

Badania pokazały również, że ketoza jest dla zdrowego organizmu całkowicie naturalnym i bezpiecznym stanem.

 

Nie mylmy ketozy z kwasicą ketonową

Przy pobieżnym wyszukiwaniu informacji na temat ketozy, zwłaszcza w niespecjalistycznych źródłach, można spotkać się z informacją, że ketoza to stan niebezpieczny dla zdrowia, a wręcz mu zagrażający. Z największym prawdopodobieństwem chodzi jednak w takiej sytuacji o mylenie pojęć ketoza i kwasica ketonowa. Kwasica ketonowa to stan organizmu, który powstaje u osób cierpiących na niedobór insluiny lub insulinoodporność (czyli u cukrzyków). Poziom ciał ketonowych u takich osób przekracza maksymalny dopuszczalny poziom, co faktycznie jest dla nich niebezpieczne.

 

Ograniczenie ryzyka wystąpienia efektu jo-jo

W przypadku zwykłych diet redukcyjnych często istnieje duże niebezpieczeństwo, że wprawdzie nastąpi spadek masy ciała, ale duża część spadku tej masy wynika z zaniku masy mięśniowej. Po zakończeniu diety i powrotu do normalnych posiłków organizm z trudem radzi sobie z nowym napływem kalorii, które znów zacznie odkładać, co znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia tzw. efektu jo-jo.

Główną zaletą diety proteinowej jest to, że przy jej stosowanie ryzyko efektu jo-jo jest znacznie ograniczone.

 

Sposób działania ESSENS Keto

Zestawy ESSENS Keto zawierają wszystko co potrzebne, aby prawidłowo przejść przez cały okres diety proteinowej. Wszystkie produkty ESSENS Keto mają obniżoną zawartość cukrów i dużą zawartość białka. Dzięki właściwemu połączeniu produktów ESSENS Keto organizm wchodzi w stan ketozy.

Organizm przestaje spalać cukry i “przełącza” się w tryb spalania tkanki tłuszczowej. Ponieważ nawet zwykłe zapotrzebowanie organizmu na energię jest dość wysokie, zaczną być wykorzystywane również odłożone zapasy tłuszczu i ciało wyraźnie się wyszczupli.
W trakcie diety ESSENS Keto organizm zacznie spalać także substancje na długo przedtem odłożone w ciele, także te toksyczne, a więc dochodzi do naturalnego oczyszczenia organizmu.
Zbilansowane receptury produktów ESSENS Keto gwarantują szybki przebieg diety, a optymalna ilość białek zapewnia, że spadek wagi będzie wynikać wyłącznie z utraty nadmiernej tkanki tłuszczowej.
Znaczną część składu produktów ESSENS Keto stanowią także witaminy, składniki mineralne i pierwiastki śladowe, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.
Nie musisz liczyć kalorii ani śledzić proporcji substancji odżywczych, zrobiliśmy to za Ciebie. Bez uczucia głodu i martwienia się, co znów przygotować sobie do jedzenia.
Dieta ESSENS Keto podzielona jest na 3 etapy, następujące płynnie po sobie. Dzięki temu nie tylko uda się Wam schudnąć, ale co ważniejsze, utrzymać osiągnięty efekt.
Wystarczy tylko przestrzegać podstawowych zasad ESSENS Keto.

 

Podstawowe zasady ESSENS Keto

ODPOWIEDNIA ILOŚĆ PŁYNÓW 
Co najmniej 2,5 – 3 l wody lub niesłodzonych napojów dziennie. Jeśli chodzi o kawę lub czarną i zieloną herbatę, dozwolone są 4 filiżanki dziennie. Kawa może być tylko czarna, bez mleka i cukru. Odpowiednia ilość płynów zapewnia właściwe usuwanie produktów ubocznych z organizmu.
Wskazówka: Jeżeli jesteś jedną z osób, która ma problem z pilnowaniem ilości przyjmowanych płynów, przygotuj sobie rano dwie 1,5-litrowe butelki z wodą. Pod koniec dnia obie butelki powinny być puste.

WARZYWA  
Codziennie powinno się zjeść co najmniej 300 – 500 g, a maksymalnie 1 kg wybranych “dozwolonych” rodzajów warzyw. Lista dozwolonych warzyw różni się na każdym etapie diety ESSENS Keto. Szczegóły wykaz podany jest niżej, w części poświęconej poszczególnym etapom. Warzywa można jeść jako dodatek do posiłków proteinowych lub między posiłkami.
Uwaga: dania przygotowane z dozwolonych warzyw są spożywane DODATKOWO, obok porcji ESSENS Keto, a nie ZAMIAST NICH!

REGULARNOŚĆ SPOŻYWANIA POSIŁKÓW
Przerwa między kolejnymi posiłkami proteinowymi wynosi około 3 godzin. Pierwszy posiłek należy zjeść do pół godziny od pobudki, a ostatni najpóźniej 2-3 godziny przed pójściem spać.
Przykład:  Wstajesz o godz. 7:00 -  pierwszy posiłek (śniadanie) jesz o godz. 7:30, kolejny (drugie śniadanie) o godz. 10:30, potem obiad o 13:30, podwieczorek o 16:30 i kolacja o 19:30.

 

 

Czego unikać w trakcie diety ESSENS Keto

Pamiętaj, że dieta keto jest bardzo wrażliwa na węglowodany i należy ich unikać w każdej postaci. Nawet jeden kawałek może zawierać 15 - 20g węglowodanów, które zatrzymają dietę na kilka dni, a to byłaby wielka szkoda. Ponownie jej uruchomienie zajęłoby niepotrzebnie kolejne 2-3 dni.

Pamiętaj, że nawet “zdrowe” węglowodany i skrobie są zakazane w trakcie tej diety. Nie wolno pić napojów słodzonych ani soków owocowych. Należy unikać słodkości, chipsów i innych słonych przekąsek. Zakazane jest jedzenie miodu, owoców i produktów mlecznych.

W trakcie diety nie wolno spożywać alkoholu, nawet w niewielkich ilościach. Na niektórych etapach diety zakazane są niektóre rodzaje warzyw. Zakazane są również takie dodatki, jak ryż czy ziemniaki.

Nie bój się jednak, wszystkich tych ograniczeń należy przestrzegać w czasie diety, po zakończeniu diety do większości z nich, oczywiście w zdrowej ilości, możesz wrócić.

 

Ruch w trakcie diety ESSENS Keto

Dieta proteinowa jest odpowiednia dla osób, które są aktywne fizycznie w dość ograniczony sposób i dla nie-sportowców.

Aktywność sportowa w trakcie pierwszych dwóch etapów diety nie jest konieczna. Wprowadza się ją stopniowo na trzecim etapie diety keto, a potem utrzymuje po okresie diety.
Nie planuj więc żadnych nowych aktywności sportowych na pierwsze dwa etapy ESSENS Keto. Natomiast jeśli przed dietą uprawiałaś/uprawiałeś regularnie jakiś sport, możesz to kontynuować, ale musisz przygotować się na to, że twoje wyniki będą ze względu na ograniczoną ilość spożywanych kalorii słabsze o około 40 %. Planuj więc swoje ćwiczenia, mając tego świadomość. Po zakończeniu diety kondycja i wyniki wrócą do normy po powrocie do zwykłego sposobu odżywiania.

 

Czy ketoza jest bezpieczna?

Tak, dla zdrowego organizmu krótkotrwały stan ketozy wywołany w ramach diety redukcyjnej przez okres 12 tygodni jest całkowicie bezpieczny. Mało tego, obniżenie poziomu tłuszczów w organizmie przynosi mu wiele korzyści zdrowotnych.

Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że nadwaga i otyłość to czynniki ryzyka, mogące powodować wiele chorób (cukrzyca typu II, choroby serca i układu krwionośnego, choroby stawów, niektóre nowotwory).

Długo utrzymująca się nadwaga to dla organizmu dużo gorsze obciążenie, niż krótkotrwała ketoza. Za to spadek wagi przynosi ciału wiele korzyści. Ketoza to stan naturalny dla organizmu, a zdrowa wątroba i nerki, czyli główne “oczyszczające” organy pomagające usuwać z ciała szkodliwe substancje, sobie z nią poradzą.

Dla zdrowego organizmu redukcja dzięki diecie proteinowej jest bezpieczna, ale istnieją choroby i stany organizmu, które stanowią przeciwwskazanie do tej diety.

Są to w szczególności:

 • wszelkie choroby nerek
 • wszelkie choroby wątroby
 • choroby pęcherzyka żółciowego, jelit i przewodu pokarmowego
 • cukrzyca
 • choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie jelit
 • choroby serca i układu krążenia - zawał serca, arytmia, dławica piersiowa
 • udar lub tętniak
 • nowotwory
 • dna moczanowa
 • zaburzenia tarczycy
 • zaburzenia odżywiania - bulimia i anoreksja
 • alergia na któryś składnik produktu
 • ciąża i karmienie piersią
 • wiek poniżej 18. roku życia

Jeżeli dobrze znasz swój stan zdrowia i nie dolega ci żadna z wyżej podanych chorób lub dolegliwości, możesz spróbować diety proteinowej.

Jeżeli nie jesteś pewna/pewien swojego stanu zdrowia, przed rozpoczęciem diety skonsultuj się ze swoim lekarzem.

Choć ketoza to stan naturalny dla organizmu, w trakcie diety mogą się pojawić pewne skutki uboczne o różnej intensywności i trzeba być na nie przygotowanym.

 

Skutki uboczne i szczególne diety proteinowej

Częstsze oddawanie moczu
W momencie kiedy organizm pozbywa się substancji, powstających w wyniku spalania tkanki tłuszczowej i w związku z utratą wody, wzrasta potrzeba oddawania moczu. To całkowicie normalne zjawisko, zwłaszcza w pierwszej połowie diety. Dlatego tak ważne jest picie odpowiedniej ilości wody i niesłodzonych napojów w ilości 2,5 - 3 litrów dziennie.

Zmęczenie, bóle głowy i głód
Objawy te pojawiają się zwłaszcza na początku diety. Przed rozpoczęciem diety ciało było przyzwyczajone do przyjmowania większych ilości węglowodanów. Na obniżenie poziomu cukru we krwi może więc na początku reagować uczuciem głodu, ochotą na słodkości, bólami głowy i zmęczeniem. Te objawy zwykle wraz z rozwojem ketozy ustępują (2 - 3 dni). Jeżeli się pojawią, zadbaj o więcej odpoczynku. W przypadku bólu głowy można przyjąć zwykły lek przeciwbólowy.

Zaparcia i biegunka
Zaparcia wynikają z faktu, że organizm nie otrzymuje zalecanej ilości błonnika. Należy pić dużą ilość płynów (2,5 - 3 litrów dziennie), organizm z czasem znów przyzwyczai się do przyjmowania błonnika i zaparcia znikną. Nie myl zaparcia z mniejszą ilością stolca. Uświadom sobie, że przyjmujesz mniej jedzenia, więc potrzeba oddawania stolca także się zmniejsza.
W wyniku radykalnej zmiany sposobu odżywiania może się pojawić odwrotny problem - biegunka. Ta czasem pojawia się jako efekt ograniczenia węglowodanów w pożywieniu. Jak tylko organizm się przyzwyczai do nowej diety, ustępuje również biegunka. Jeżeli biegunka się pojawi, włącz do swoich posiłków 1 - 2 łyżki dobrej jakości oliwy dziennie. Biegunka nie powinna trwać dłużej niż 2 - 3 dni. Jeżeli trwa dłużej, skonsultuj się z naszym specjalistą lub lekarzem.

Nieprzyjemny zapach z ust, metaliczny smak lub suchość w ustach
Choć te objawy są nieprzyjemne, potwierdzają, że ketoza przebiega prawidłowo. Jest to częściowo rezultat odwodnienia organizmu, a częściowo produkcji ciał ketonowych, które generują taki specyficzny zapach. Guma do żucia bez cukru czy listek świeżej mięty powinny sobie poradzić z tym problemem.

Złe samopoczucie, osłabienie
Przed rozpoczęciem diety ciało było przyzwyczajone do tego, że energię czerpało z węglowodanów w postaci szybko dostępnej glukozy. Ciała ketonowe, które w stanie ketozy zastępują węglowodany, nie są uwalniane tak szybko i by je móc wykorzystać, ciało musi wykonać pewną pracę. Na początku broni się przed tym i “domaga” się węglowodanów, które były łatwo dostępne. Stąd poczucie złego samopoczucie, osłabienia czy głodu. Wraz z rozwojem ketozy i dostępności ciał ketonowych te objawy znikają. Jeżeli pojawią się na początku diety, koniecznie jedz dozwolone warzywa w ilości co najmniej 500 g. Taka ilość warzyw działa między innymi jako “zapychacz” żołądka, który “wyłącza” wtedy jeden z receptorów, który wywołuje poczucie głodu. Zawsze pamiętaj o odpowiedniej ilości płynów (2,5 - 3 litrów dziennie).

Zmiany cyklu miesiączki
Szybka utrata wagi aktywnej hormonalnie tkanki tłuszczowej może w wyjątkowych przypadkach prowadzić u kobiet na to wrażliwych do tymczasowej zmiany cyklu miesiączkowego. Powrót do normalnego cyklu następuje zwykle przy kolejnych dwóch cyklach. Jeżeli nawet po 3  miesiącach cykl nie wróci do normy, należy skonsultować się z ginekologiem.

 

Najczęstsze błędy popełniane w trakcie diety ESSENS Keto

Sukces diety ESSENS Keto zależy od surowego przestrzegania zasad. To sprawia, że dieta jest z jednej strony prosta, z drugiej dość wrażliwa na błędy. Niektóre, nawet te wydawałoby się drobne odchylenia, mogą w znaczny sposób naruszyć proces diety. By tego uniknąć, zwracamy uwagę na najczęstsze błędy.

Nieprzestrzeganie regularnego spożywania białek i innych substancji odżywczych! 
Czasem w trakcie diety mamy poczucie, że jesteśmy syci (nie czujemy głodu) i wystarczą nam tylko 3 lub 4 porcje produktów ESSENS Keto. To jest podstawowy błąd, którego należy unikać. Jeżeli nie będziemy regularnie dostarczać ciału białek, spożywając 5 posiłków dziennie, organizm dostarczy je sobie w inny sposób, z masy mięśniowej, i w procesie chudnięcia będziemy także tracić mięśnie. Tego unikniemy dzięki regularnemu spożywaniu produktów ESSENS Keto, których nigdy nie należy pomijać.

Zbyt mała ilość płynów! 
Usuwanie produktów ubocznych z organizmu to podstawa skutecznej redukcji. Dlatego odpowiednia ilość płynów jest absolutnie konieczna. Jeżeli masz problem z pilnowaniem tej ilości, przygotuj sobie odpowiednią dzienną ilość wcześniej. Jeżeli w trakcie diety ESSENS Keto boli Cię czasem głowa, może to być spowodowane zbyt małą ilością pitej wody czy napojów.

Słodzenie napojów, herbaty i kawy cukrem lub miodem!
Nawet najmniejsza ilość węglowodanów ponad to, co jest zawarte w produktach ESSENS Keto, niszczy rezultaty diety. Dużą ilość cukru zawierają także owoce, dlatego są zakazane w diecie keto. Jednorazowe spożycie węglowodanów nie zniszczy procesu diety zupełnie, ale by ponownie rozwinęła się ketoza, potrzebujemy dodatkowych 2 - 3 dni.

Skrobie to też węglowodany (a dokładnie polisacharydy)! 
Komentarz typu “jedna bułka przecież nie zaszkodzi” całkowicie mija się z prawdą. Jest dokładnie odwrotnie, pieczywo (nawet to pełnoziarniste) może skutecznie zatrzymać proces ketozy. Uważaj na to.

Spożywanie alkoholu, nawet w niewielkich ilościach, szkodzi diecie!
Alkohol to ukryte kalorie i cukry. Ilość alkoholu, która zwykle jest zupełnie normalna i zdrowa (na przykład kieliszek czerwonego wina dziennie), jest niedopuszczalna przy diecie proteinowej. Należy zwłaszcza unikać regularnego spożywania małych ilości wina lub piwa, które na długi czas zahamowują procesy zachodzące w trakcie diety. To ograniczenie nie jest na zawsze, tylko na czas diety, więc na ten kieliszek ulubionego trunku można chwilę poczekać.

Zbyt mało warzyw! 
Pamiętaj, że jedzenie warzyw poza spożywaniem produktów ESSENS Keto ma swój cel. Po pierwsze, warzywa zapełniają żołądek, przyzwyczajony do większej ilości jedzenia, więc dają uczucie sytości i tłumią uczucie głodu. Po drugie zapewniają prawidłowe funkcjonowanie jelit, aby po zakończeniu diety były one przygotowane na powrót do normalnego jedzenia. Po trzecie, wzbogacają smak posiłków. Daj szansę warzywom i jedz co najmniej 300 - 500 g dozwolonych rodzajów warzyw dziennie.

Powrót do złych nawyków żywieniowych po zakończeniu diety! 
To, że udało Ci się zakończyć dietę proteinową i twoja waga spadła, jest świetną sprawą. Pamiętaj jednak, że twoja nadwaga z czegoś wynikała. Często są to takie przyczyny, jak nieregularne spożywanie posiłków lub źle zbilansowane posiłki (za dużo węglowodanów, tylko 2 posiłki dziennie, za dużo słodkich napojów itd.). Nie wracaj do tych nawyków, a utrzymanie wagi przyjdzie Ci z łatwością.

 

 

Po diecie

Utrata zbędnych kilogramów powinno być pierwszym i zasadniczym krokiem do generalnej zmiany nawyków żywieniowych. W trakcie diety twój organizm powinien przyzwyczaić się do regularnych posiłków i odpowiedniej ilości płynów. Po zakończeniu diety zaplanuj sobie regularną aktywność fizyczną. W trakcie 3 etapu diety zapoznaj się z podstawowymi zasadami zdrowego, zbilansowanego sposobu odżywiania, które pomogą Ci utrzymać osiągnięty rezultat. Pamatuj o tych podstawowych zasadach i o tym, że po schudnięciu będziesz się czuć znacznie lepiej.

 

Już wiesz, czym jest dieta proteinowa, jakie są jej podstawowe zasady. Wiesz, jak działa ketoza, czego należy przestrzegać, a czego unikać.
Kliknij teraz na stronę o przebiegu diety, gdzie piszemy o poszczególnych etapach ESSENS Keto.
Więcej
Nasze produkty
ESSENS KETO – ETAP 1

1 853.00 zł

Mniej niż 5 szt
ESSENS KETO - ETAP 2 + 3

1 780.00 zł

Mniej niż 5 szt
Produkty powiązane
Wydrukowane materiały
Katalog KETO
Katalog KETO

7.90 zł

w magazynie
ESSENS KETO
SHAKER
SHAKER

21.40 zł

w magazynie
Szczegółowe informacje o diecie proteinowej
SHAKE O SMAKU BANANOWO-TRUSKAWKOWYM

189.30 zł

w magazynie
SHAKE O SMAKU CZEKOLADOWYM

189.30 zł

w magazynie
SHAKE O SMAKU ORZECHOWYM

189.30 zł

w magazynie
SHAKE O SMAKU CZEREŚNIOWO-WANILIOWYM

189.30 zł

w magazynie
KASZA O SMAKU SŁONINY

251.30 zł

w magazynie
KASZA O SMAKU WANILIOWYM

251.30 zł

w magazynie
OMLET O SMAKU SŁONINY
Approaching use-by date

217.40 zł

w magazynie
OMLET O SMAKU GRZYBÓW

217.40 zł

w magazynie

Dieta proteinowa ESSENS Keto składa się z 3 etapów, z których każdy trwa tyle samo czasu (4 tygodnie). W zakładce O ESSENS Keto dokładnie opisujemy, jak działa i na czym ta dieta polega.

Wszystkie etapy diety polegają na odpowiednim połączeniu proteinowych posiłków z oferty ESSENS Keto, wybranych dozwolonych gatunków warzyw oraz korzystnych dla zdrowia tłuszczów (w ograniczonej ilości).

Na każdym z 3 etapów należy przestrzegać pewnych wspólnych zaleceń i zasad, które obowiązują przez cały okres diety.

Regularność
Jedzenie warzyw
Odpowiednia ilość płynów
Regularne odżywianie
Wszystkie posiłki zawarte w zestawach ESSENS Keto mają podwyższoną zawartość białek, obniżony poziom cukrów i optymalną ilość tłuszczów, a także dostarczają organizmowi niezbędne witaminy, składniki mineralne i mikroelementy, potrzebne do tego, by dieta przynosiła odpowiednie efekty. Poszczególne posiłki można dowolnie łączyć ze sobą.
Jedzenie warzyw
Oprócz 5 posiłków dziennie można zjeść 500 g - 1 kg warzyw dozwolonych na każdym etapie. Lista dozwolonych warzyw różni się na poszczególnych etapach. Warzywa można przygotowywać w różnej formie i jeść między posiłkami lub jako dodatek do posiłków. Warzywa nie mogą zastąpić posiłków ESSENS Keto, ale są bardzo ważnym elementem diety.
Odpowiednia ilość płynów
Aby dieta mogła przynieść rezultaty, należy wypijać codziennie 2,5 – 3 l wody lub niesłodzonych napojów. Najlepsza jest zwykła, czysta woda oraz zielona i ziołowa herbata. Dopuszczalna jest także herbata owocowa (ale nie ze świeżych owoców lub koncentratu). Jeśli chodzi o kawę lub czarną herbatę, dozwolone są 4 filiżanki dziennie (czyli łącznie ok. 800 ml kawy lub herbaty). Napojów nie można słodzić cukrem ani miodem.
Suplementy diety
ESSENS Keto dba o właściwe funkcjonowanie Twojego organizmu nie tylko w trakcie redukcji, ale także po utracie wagi. Pamiętaj, aby w trakcie diety przyjmować raz dziennie suplementy Ketoferm i Ahiflower omega, które wchodzą w skład zestawów Essens Keto. Dzięki temu zadbasz o optymalną kondycję swojego organizmu i prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego.
Czego należy unikać
Proces ketozy jest wrażliwy na węglowodany w pożywieniu. Jeżeli będzie ich zbyt wiele w diecie, dieta białkowa nie będzie skuteczna. Jedna zwykła bułka lub jedno piwo zawierają tyle cukrów, że mogą całkowicie zatrzymać proces ketozy. Powrót do niego trwa 2-3 dni. Przez cały czas trwania diety białkowej należy unikać wszystkich produktów, które zawierają duże ilości węglowodanów i tłuszczów. Są to przede wszystkim słodycze, chipsy, słone przekąski, pieczywo, wędliny, alkohol, słodzone napoje, soki itd. Na niektórych etapach diety białkowej nie wolno jeść również produktów mlecznych, owoców, pewnych rodzajów warzyw, ryżu czy ziemniaków. Lista niedozwolonych produktów jest w przypadku diety białkowej znacznie dłuższa niż lista produktów dozwolonych. Dlatego podajemy wykaz produktów dozwolonych na poszczególnych etapach.
Aktywność fizyczna
Dieta proteinowa to dobry rodzaj diety redukcyjnej także dla osób, które nie uprawiają sportu wcale lub w bardzo ograniczonym zakresie. Jeżeli chcesz uprawiać sport w czasie diety, możesz nadal uprawiać te aktywności, do których twój organizm jest przyzwyczajony, ale nie zaleca się wprowadzać żadnych nowych. Musisz się także przygotować na to, że twoja kondycja będzie w trakcie diety słabsza o około 40 %. Po zakończeniu diety kondycja i wyniki wrócą do normy po powrocie do zwykłego sposobu odżywiania.
Etapy ESSENS Keto
1.
ETAP PIERWSZY - REDUKCJA

Wszystko, czego będziesz potrzebować na tym etapie, otrzymasz w podstawowym zestawie ESSENS Keto. To najbardziej rygorystyczny i jednocześnie przynoszący największe efekty etap diety, w trakcie którego następuje największa redukcja tkanki tłuszczowej. Jego celem jest uruchomienie w organizmie procesu zwanego ketozą, kiedy organizm zaczyna czerpać energię z tłuszczów odłożonych w postaci tkanki tłuszczowej. Przy dobrze ustawionej ketozie nie odczuwamy głodu ani braku energii. Uruchomienie tego procesu w ciele trwa około 2 - 3 dni.

Pierwszy etap trwa 4 tygodnie.
Na tym etapie tracimy 60 - 70% z łącznego planowanego spadku masy ciała.

W trakcie pierwszego etapu ESSENS Keto spożywamy dziennie wyłącznie 5 posiłków proteinowych z oferty ESSENS Keto, do tego dozwoloną ilość odpowiednich warzyw oraz odpowiednią ilość płynów. Dziennie należy wypić 2,5 - 3 litry niesłodzonych napojów.

Posiłki proteinowe
Na pierwszym etapie 5 razy dziennie jemy wyłącznie posiłki z zestawu ESSENS Keto w różnych kombinacjach, a do tego warzywa dozwolone na pierwszym etapie.
Pierwszy posiłek należy zjeść ok. pół godziny po przebudzeniu, kolejne w 3-godzinnych odstępach. Dzienne menu z posiłków proteinowych można zestawiać całkowicie dowolnie.

Warzywa
W ciągu dnia, oprócz posiłków proteinowych, można i warto spożywać także odpowiednią ilość dozwolonych warzyw. Ta ilość to 500 g - 1 kg. Zakres ten jest dość szeroki i wszystko zależy od naszych preferencji smakowych. Na początku diety warto ważyć warzywa na wadze kuchennej, aby mieć kontrolę nad tym, ile ich jemy.
Pamiętaj, że warzywa jemy dodatkowo, jako dodatek do posiłków z oferty ESSENS Keto, nigdy zamiast nich.
Warzywa można jeść między posiłkami lub jako dodatek do posiłków.

Warzywa dozwolone na pierwszym etapie
karczoch, brokuły, seler (korzeniowy i naciowy), cukinia, cykoria, wszystkie rodzaju grzybów (świeże i mrożone), kalafior, jarmuż, rzodkiew i rzodkiewki, świeży ogórek, szpinak, fasolka zielona i szparagowa, kapusta (świeża i kiszona bez dodatku cukru), fenkuł, szparagi, bakłażan, roszponka, rzeżucha, wszystkie rodzaje zielonej sałaty, wszystkie zioła

Sposób przygotowania warzyw

Warzywa można jeść surowe lub po delikatnej obróbce termicznej, która pozwoli na zachowanie witamin i składników mineralnych.

Rekomendujemy zwłaszcza:

 • gotowanie na parze
 • duszenie
 • pieczenie w piekarniku (na sucho bez dodatku tłuszczu)
 • grillowanie
 • krótkie podsmażanie na patelni
 • blanszowanie (krótkie gotowanie w gorącej wodzie, a następnie schłodzenie w lodowatej wodzieě)

Przyprawianie
Aby podkreślić smak i aromat przygotowywanych warzyw, można w niewielkiej ilości użyć następujących przypraw:

 • do smaku: sól, pieprz, świeże zioła, przyprawy, sos sojowy
 • maks. 1 łyżeczka na porcję: sok z cytryny, olej balsamiczny, ocet winny, musztarda, cebula suszona, czosnek suszony, świeży imbir
 • maks. 2 łyżki dziennie dobrej jakości oleju (np. do grillowania lub smażenia warzyw): oliwa, olej rzepakowy, lniany, kokosowy, dyniowy lub słonecznikowy
 • maks. 2 łyżki dziennie (jako dodatek do warzyw lub przekąska): migdały, wiórki kokosowe, orzechy laskowe, orzechy brazylijskie, pestki dyni, nasiona lnu

Lista dozwolonych warzyw, przypraw i sposobów przygotowania jest szeroka nawet w tej najbardziej restrykcyjnej fazie. Warto poeksperymentować z posiłkami, pamiętając tylko o powyższych zasadach.

Wskazówka
Z dozwolonych warzyw (szczególnie z kalafiora, brokułów, cukinii czy selera) można przygotować pyszną zupę - warzywa gotujemy, miksujemy na krem i doprawiamy według wytycznych. Taka ciepła zupa, zjedzona między proteinowymi posiłkami, zaspokaja różne smakowe potrzeby i można jej na raz przygotować więcej na kilka kolejnych dni.

Przykład: Planujesz na wieczór przygotować sobie omlet o smaku grzybów ESSENS. Spróbuj dodać do niego 250 g szpinaku, przyprawionego suszonym czosnkiem. W ten prosty sposób przygotujesz sobie pyszną kolację. W lodówce można mieć przygotowaną sałatkę ze startego ogórka z pieprzem, solą, odrobiną octu i soku z cytryny, którą można jeść między posiłkami. To dobre i szybkie rozwiązanie zwłaszcza na początku diety, kiedy często nachodzi nas na coś ochota.

 

 

Więcej
2.
ETAP DRUGI - STABILIZACYJNY

Ten etap ma kluczowe znaczenie dla wyeliminowania tzw. efektu jo-jo po zakończeniu diety. Wszystko, czego potrzebujesz na drugim etapie, znajdziesz w zestawach ESSENS Keto. Na tym etapie nadal trwa wyraźna redukcja tkanki tłuszczowej, ale głównym celem tego etapu jest przygotowanie organizmu na ponowne przyjmowanie normalnego, bogatego w białka jedzenia, którymi przeplatamy posiłki ESSENS Keto.

Drugi etap trwa także 4 tygodnie, tak samo jak etap pierwszy.
Na tym etapie tracimy 20 - 30% z łącznego planowanego spadku masy ciała.

Na tym etapie 2 posiłki ESSENS Keto zastępujemy normalnym, bogatym w białko jedzeniem. Pozostałe 3 posiłki to nadal posiłki ESSENS Keto. Cały czas jemy 5 posiłków dziennie. Dziennie należy wypić 2,5 - 3 litry niesłodzonych napojów.

Nasze menu może wyglądać tak:
8:00 kasza ESSENS Keto, 11:00 shake ESSENS Keto, 14:00 bogaty w białko posiłek z normalnego jedzenia, 17:00 shake ESSENS Keto, 20:00 bogaty w białko posiłek z normalnego jedzenia

Dzienne menu można zestawiać dowolnie i normalnym posiłkiem zastępować dowolny posiłek Essens Keto, ale w miarę możliwości rekomendujemy, by to normalne jedzenie jeść na obiad i kolację.

Posiłki z normalnych, bogatych w białko produktów na drugim etapie
Co rozumiemy przez normalne, bogate w białko posiłki? To posiłki z normalnych produktów, które jednak wciąż mają wysoką zawartość białka, niską zawartość cukru i zbilansowaną ilość tłuszczów.

Na drugim etapie ESSENS Keto zastępujemy 2 posiłki Essens produktami z poniższej listy, dokładnie w tej ilości:

 • 100 g mięsa wołowego
 • 150 g mięsa z kurczaka lub indyka (bez skóry)
 • 150 g tofu naturalnego
 • 100 g dowolnej świeżej ryby
 • 100 g mięsa z królika lub dziczyzny
 • 100 g wątróbki drobiowej
 • 100 g tuńczyka w sosie własnym
 • 3 jajka kurze
 • 100 g seitanu lub tempehu
 • 200 g serka wiejskiego
 • 150 g owoców morza
 • 100 g mozzarelli
 • 150 g sera feta
 • 100 g chudej szynki
 • 150 g tłustego twarogu

Normalne, bogate w białko posiłki przygotowujemy w taki sposób, by w jak największym stopniu zachować ich wartości odżywcze. Najlepsze sposoby to:

 • gotowanie
 • gotowanie na parze
 • pieczenie w piekarniku (na sucho)
 • duszenie
 • grillowanie (możemy dodać dozwoloną ilość oleju lub oliwy)
 • krótkie podsmażanie na patelni (możemy dodać dozwoloną ilość oleju lub oliwy)

Do tego nadal jemy 500 - 1 000 g dozwolonych warzyw, surowych lub po obróbce termicznej.

Warzywa dozwolone na drugim etapie
Lista warzyw dozwolonych na drugim etapie zostaje rozszerzona o kolejne rodzaje warzyw (pogrubioną czcionką):
karczoch, brokuły, seler (korzeniowy i naciowy), cukinia, cykoria, wszystkie rodzaju grzybów (świeże i mrożone), kalafior, jarmuż, rzodkiew i rzodkiewki, świeży ogórek, szpinak, fasolka zielona i szparagowa, kapusta (świeża i kiszona bez dodatku cukru), fenkuł, szparagi, bakłażan, patison, roszponka, por, rzeżucha, wszystkie rodzaje zielonej sałaty, wszystkie zioła, biała i czerwona cebula (1 szt. dziennie), dynia (100 g/dzień), pomidory (maks. 2 szt./dzień), kalarepa (1 szt./dzień),  czerwona i zielona papryka (maks. 1 średnia szt./dzień), soczewica (3 łyżki/dzień), kiełki soi (2 łyżki/dzień)

Warzywa jemy jako dodatek do posiłków z normalnego jedzenia lub jako przekąskę między posiłkami, jak przyzwyczailiśmy się na pierwszym etapie.

Warzywa można jeść surowe lub po delikatnej obróbce termicznej.

Przyprawianie
Aby podkreślić smak i aromat przygotowywanych warzyw, można używać tych samych przypraw i w tej samej ilości, co na pierwszym etapie.

Drugi etap, stabilizacyjny, wzbogaci nasze menu o zwykłe posiłki. Dzięki temu ten etap jest ciekawszy pod względem smakowym, ale z drugiej strony trudniejszy ze względu na planowanie tych posiłków. Dlatego dobrze się do niego przygotuj i upewnij się, że masz potrzebne produkty na kolejne dni. To ważna sprawa, która pozwoli zapewnić prawidłowe działanie drugiego etapu. Planuj swoje posiłki z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem.

 

Więcej
3.
ETAP TRZECI - PRZEJŚCIOWY

Trzeci etap to ostatni etap ESSENS Keto. Ma na celu przygotowanie organizmu do całkowitego powrotu do normalnego jedzenia. To w zasadzie rozszerzony etap drugi.

Etap ten również trwa 4 tygodnie.
Po zakończeniu tego etapu diety ESSENS organizm znów będzie o kilka kilogramów lżejszy, a także przygotowany na normalne, zdrowe jedzenie.

Na drugim etapie zwykłym, bogatym w białko jedzeniem zastąpiliśmy 2 posiłki ESSENS Keto. Na trzecim etapie zastępujemy w ten sposób jeszcze jeden posiłek zastępczy.

Dzienne menu będzie się więc składać z 2 posiłków ESSENS Keto oraz trzech wysokobiałkowych posiłków z normalnych produktów.
Podobnie jak na etapie drugim, możemy różnie układać menu, ale rekomendujemy wprowadzić normalne posiłki na śniadanie, obiad i kolację.

Na trzecim etapie również obowiązują te same zasady, co na dwóch poprzednich, to znaczy jemy 5 posiłków dziennie, jemy 500 - 1 000 g dozwolonych warzyw dziennie i wypijamy 2,5 - 3 litry niesłodzonych napojów dziennie.

Warzywa dozwolone na trzecim etapie
Lista warzyw dozwolonych na trzecim etapie ponownie zostaje rozszerzona o kolejne rodzaje warzyw (pogrubioną czcionką):
karczoch, brokuły, seler (korzeniowy i naciowy), cukinia, cykoria, wszystkie rodzaju grzybów (świeże i mrożone), kalafior, jarmuż, rzodkiew i rzodkiewki, świeży ogórek, szpinak, fasolka zielona i szparagowa, kapusta (świeża i kiszona bez dodatku cukru), fenkuł, szparagi, bakłażan, patison, roszponka, por, rzeżucha, wszystkie rodzaje zielonej sałaty, wszystkie zioła, biała i czerwona cebula (1 szt. dziennie), dynia (100 g/dzień), pomidory (maks. 2 szt./dzień), kalarepa (1 szt./dzień),  czerwona i zielona papryka (maks. 1 średnia szt./dzień), soczewica (3 łyżki/dzień), kiełki soi (2 łyżki/dzień), awokado (½ sztuki/dzień), buraki (1 mniejszy burak/dzień), marchewka (1 średnia/dzień), kukurydza (4 łyżki/dzień), groszek (4 łyżki/dzień), pietruszka korzeniowa (1 średnia/dzień)

Posiłki z normalnych, bogatych w białko produktów na trzecim etapie
Lista produktów i sposób przygotowania posiłków jest taki sam, jak na etapie drugim.

Przyprawy
Aby podkreślić smak i aromat przygotowywanych warzyw, można używać tych samych przypraw i w tej samej ilości, co na pierwszym etapie

 

Więcej

Przed rozpoczęciem diety koniecznie zapoznaj się z informacjami podanymi w zakładce O ESSENS Keto. Dzięki temu unikniesz błędów i zapewnisz sobie najlepsze możliwe rezultaty diety.

Nasze produkty
ESSENS KETO – ETAP 1

1 853.00 zł

Mniej niż 5 szt
ESSENS KETO - ETAP 2 + 3

1 780.00 zł

Mniej niż 5 szt
Produkty powiązane
Wydrukowane materiały
Katalog KETO
Katalog KETO

7.90 zł

w magazynie
ESSENS KETO
SHAKER
SHAKER

21.40 zł

w magazynie
Szczegółowe informacje o diecie proteinowej
SHAKE O SMAKU BANANOWO-TRUSKAWKOWYM

189.30 zł

w magazynie
SHAKE O SMAKU CZEKOLADOWYM

189.30 zł

w magazynie
SHAKE O SMAKU ORZECHOWYM

189.30 zł

w magazynie
SHAKE O SMAKU CZEREŚNIOWO-WANILIOWYM

189.30 zł

w magazynie
KASZA O SMAKU SŁONINY

251.30 zł

w magazynie
KASZA O SMAKU WANILIOWYM

251.30 zł

w magazynie
OMLET O SMAKU SŁONINY
Approaching use-by date

217.40 zł

w magazynie
OMLET O SMAKU GRZYBÓW

217.40 zł

w magazynie

W trakcie 1. etapu redukcji wagi z ESSENS Keto mamy 5 razy dziennie posiłek proteinowy z zestawu ESSENS Keto + warzywa dozwolone na tym etapie.

Na 2. etapie mamy 3 razy dziennie posiłek proteinowy z zestawu ESSENS Keto oraz 2 razy dziennie zwykły posiłek bogaty w białka. I znów warzywa dozwolone na tym etapie.

Na 3. etapie ESSENS Keto mamy 2 razy dziennie posiłek proteinowy z zestawu Essens Keto oraz 3 razy dziennie zwykły posiłek bogaty w białka, a do tego warzywa dozwolone na tym etapie.

Pomysły na posiłki na 2. i 3 etap ESSENS Keto
Nie bój się eksperymentować i różnie łączyć ze sobą poszczególne składniki.
Zdjęcie ilustracyjne
Grillowana pierś z indyka z cukinią i pieczarkami
Składniki:

 • bazylia (do smaku)
 • czosnek (1 ząbek)
 • pierś z indyka (100 g)
 • pieczarki (100 g)
 • cukinia (100 g), oliwa (2 łyżki)
 • sok z cytryny (1 łyżka)
 • sól i pieprz
Jak zacząć
Zdjęcie ilustracyjne
Hamburger wołowy z puree z kalafiora
Składniki:

  • mielone mięso wołowe (100 g)
  • kalafior (150 g)
  • czosnek (1 ząbek)
  • jajko (1 sztuka)
  • oliwa (1 łyżka)
  • szczypiorek (1 łyżka)
  • kolendra (1 łyżeczka)
  • cebula dymka (2 łyżki)
  • pieprz i sól
Jak zacząć
Zdjęcie ilustracyjne
Faszerowane pieczarki portobello z mięsem z indyka lub wołowym i serem feta
Składniki:
 • pieczarki portobello (2 sztuki)
 • mięso mielone z indyka lub wołowe (100 g)
 • ser feta (50 g)
 • pomidor (1 sztuka)
 • czosnek (1 ząbek)
 • ½ czerwonej cebuli
 • olej (1 łyżka)
 • tymianek (do smaku)
 • pieprz i sól
Jak zacząć
Zdjęcie ilustracyjne
Zapiekanka z brokuła z jajkami i serem
Składniki:

  • brokuły (200 g)
  • jajka (2 sztuki)
  • ser feta (50 g)
  • oliwa (1 łyżka)
  • pieprz i sól
Jak zacząć
Zdjęcie ilustracyjne
Pieczony łosoś ze szparagiem i bazylią
Składniki:
 • łosoś (100 g)
 • zielone szparagi (150 g)
 • oliwa (2 łyżki)
 • oregano i bazylia (do smaku)
 • pieprz i sól
Jak zacząć
Zdjęcie ilustracyjne
Risotto z kalafiora
Składniki:

  • pierś z kurczaka lub indyka (100 g)
  • kalafior (300 g)
  • cebula (1 sztuka)
  • oliwa (2 łyżki)
  • pomidorki koktajlowe (4 sztuki)
  • bazylia, tymianek, sól i pieprz do smaku
Jak zacząć
Zdjęcie ilustracyjne
Krótko smażone tofu z bakłażanem i cukinią
Składniki:

  • tofu (150 g)
  • cukinia (100 g)
  • bakłażan (100 g)
  • oliwa (2 łyżki)
  • tymianek, rozmaryn, oregano, sól i pieprz do smaku
Jak zacząć
Zdjęcie ilustracyjne
Zielona fasolka szparagowa z szynką
Składniki:

  • zielona fasolka szparagowa (300 g)
  • chuda szynka (100 g)
  • czosnek (1 - 2 ząbki)
  • oliwa (2 łyżki)
  • sól i przyprawy do smaku
Jak zacząć
Zdjęcie ilustracyjne
Grillowany pstrąg z puree z kalafiora
Składniki:

  • filet z pstrąga lub innej ryby (100 g)
  • kalafior (200 g)
  • oliwa (2 łyżki)
  • cebula dymka (50 g)
  • pomidorki koktajlowe (4 sztuki)
  • świeża kolendra (1 łyżeczka)
  • kurkuma
  • sól i pieprz do smaku
Jak zacząć
Zdjęcie ilustracyjne
Sałatka z awokado, świeżymi warzywami i serkiem wiejskim (Prosta w przygotowaniu i pyszna sałatka, którą można przygotować także z innych dozwolonych warzyw)
Składniki:

  • serek wiejski (200 g)
  • ogórek (100 g)
  • awokado (½)
  • pomidor (1 sztuka)
  • papryka czerwona (1 sztuka)
  • cebulka dymka lub czerwona cebula (1 sztuka)
  • oliwa (1 łyżeczka)
  • sól i pieprz
Jak zacząć
Zdjęcie ilustracyjne
Spaghetti z cukinii z kurczakiem i puree z awokado
Składniki:

  • kurczak (150 g)
  • cukinia (300 g)
  • awokado (½)
  • cebulka dymka (1 sztuka)
  • czosnek (1 ząbek)
  • oliwa (2 łyżki)
  • bazylia do smaku
  • sok z cytryny (1 łyżka)
Jak zacząć
Zdjęcie ilustracyjne
Sałatka z tuńczyka z cebulą i jajkiem
Składniki:

  • tuńczyk w sosie własnym (100 g)
  • jajka (2 sztuki)
  • seler naciowy (50 g)
  • czerwona cebula (1 sztuka)
  • oliwa (1 łyżka)
  • pieprz i sól
Jak zacząć
Daniele
ID: 920085052
30.05.2023, 19:38\"Da 171kg a 85kg: il mio percorso di trasformazione grazie ad Essens! Finalmente mi sento davvero un\'altra persona

Marco
ID: 920023866
26.05.2023, 08:47

Ho fatto tante diete nella mia vita ma questo programma e una bomba in 3 settimane 10 kg mi sento diverso più energico passati attacchi di fame ,e la notte dormo una meraviglia ,consiglio al 1000x1000

ΜΑΡΙΑ
ID: 880007581
13.03.2023, 13:32

τέλειο

NATALIYA
ID: 10053310
02.11.2022, 20:41

За два тижні -13 кг.Результат просто вражає.Смачні коктейлі та каші.А бонус?-широкий та різний асортимент

Phoebe Janssens
ID: 1010070814
13.08.2022, 13:46

Ik ben nu 9 weken bezig met het keto-dieet en ben er zeer content van.
De eerste week was de moeilijkste maar daarna ging het steeds beter en beter, ik ben ondertussen 13 kilo kwijt en voel mij veel beter , fitter en heb weer energie gekregen. Ik raad het ook aan mensen die nog twijfelen. Mijn huisarts was er op tegen dat ik het keto-dieet ging doen maar mijn cardioloog had geen bezwaar. Ik ben zeer blij dat ik dit dieet begonnen ben en dat mijn gezondheid ook met sprongen weer vooruit gaat.

Ιωάννα
ID: 930007242
02.07.2022, 12:24

Γεια σας αγαπητοι
Ειμαι η Ιωάννα 50 ετων με ρυθμισμένο υποθυροιδισμο χρόνια λαμβάνω Τ4 των 50.
Πρώην αθλήτρια κ ποδηλάτης. Προ 8 ετών έμεινα έγκυος απέκτησα υποθυροιδισμο κ δυσκολευομουν να απαλαγω απο τα κιλα μου με οτι προσπαθειες κ αν έκανα herealife κτλΝα σειμειωθειοτι ως πριν την εγκυμοσυνη ολα ταχρονιαημουν 51 κιλα! Με την essens keto έχω ενθουσιαστεί ,έχω κατέβει 5 κιλά σε 8 μέρες σταμάτησαν τα οιδηματα στους αστραγάλους
μου,περπατάω ποιο ανάλαφρα τα ρούχα άρχισαν να ναι μπόλικα.,σταματησα να ροχαλιζω στον υπνο μο ,σταματησα να λαχανιαζω κ πλέονμπορω να δεσω τα κορδωνια μου αρχισαν να αναδεικνιοονται τα κοψίματα κ οι γωνίες στο σώμα κ το πρόσωπο μου

Lidia
ID: 940013831
23.06.2022, 23:35

TOTALMENTE RECOMENDABLE
No es una dieta como otras, es un estilo de vida. Desde el primer día empecé a perder volumen. Pasado el reto de 12 semanas con ESSENS KETO puedo decir que he bajado 17kg.
Estoy encantada con estos productos, de la facilidad de utilizarlos y están ricos. Me decanto por el batido de chocolate junto con el de avellanas, es espectacular.
Después de toda una vida peleando por bajar de peso, he conseguido por fin bajar tantos kilos.
Gracias por crear esta gama de productos.

Rosanna
ID: 920009637
20.05.2022, 21:28

Una dieta differente che mantiene ciò che promette .Dopo 3 settimane già persi 6 kg senza fatica,senza stress,senza fame.Una sensazione di benessere generale e una ritrovata energia. Grazie Essens ,anche stavolta hai centrato l\'obiettivo.

Romina Amato
ID: 920129066
03.05.2022, 21:37

Buongiorno,

il programma di Essens Keto è stato l\'investimento più intelligente che abbia mai fatto nella vita. Non ho MAI fame e ho perso una taglia in una settimana. Ho perso anche centimetri sulle gambe e polpacci, cosa mai successa con altre diete. Grazie per averla progettata

Κωνσταντίνα
ID: 880003515
02.05.2022, 20:16

Είναι ότι καλύτερο έχω δει !!!

Ana Maria
ID: 940004365
02.05.2022, 10:31

Hola Soy Ana desde España, en dias pasados os puse una reseña de lo bien que me habia ido realizar la Essens Keto para mi perdida de peso y volumen, hoy no me podia estar de deciros que despues de una semana de haber finalizado las 3 fases de Keto, me he vuelto a pesar y mi peso y mi grasa corporal continuan bajando. Continuo haciendo dieta saludable, Essens Keto tambien me ha servido para reeducarme en mi alimentación. Em mi reseña anterior 28/04/22 mi peso habia bajado en casi 13 kg. A fecha de hoy desde el inicio de Essens Keto he bajado 14 kg. Me siento fántastica y con mucha energia, además mi autoestima ha subido, ahora cuando me miro al espejo me gusta lo que veo. Yo recomiendo este sistema 100x100.

marcela
ID: 920087112
30.04.2022, 23:54

Mi chiamo Marcela Slaba ed ho iniziato il mio percorso Keto il 3 febbraio..mi sono piaciuti subito tutti i prodotti, sia dolci che salati..e poi, tutti trasformabili a piacere nei dolci cotti o non, dei salati in pane, focacce, muffin o creppes ripieni con tante verdure deliziose .. e quando non mi andava cucinare o non avevo il tempo, preparavo semplicemente i shake o porridge o omelette in due minuti.. fantastico per i viaggi o fuori casa.. insomma molto facile, gustoso e veloce e non ho mai sentita la fame
Riguardo ai risultati ad oggi ho perso 10kg e 48 cm

Ana Maria
ID: 940004365
30.04.2022, 17:57

Durante la pandemia engordé mucho y hace unos meses me recomendaron la dieta keto. Fué muy dura para mi y terminé dejandola.

Hace tres meses empecé con Essens Keto y ha sido estupendo A parte de que he perdido 14 kg no me he tenido de pasar tiempo leyendo etiquetas de productos ni tiempo en la cocina. Lo recomiendo a todo el mundo.
Enhorabuena por el producto.

Inmaculada
ID: 940036524
30.04.2022, 12:52

He tomado Essens Keto y me han parecido unos productos maravillosos. He conseguido controlar mi peso cosa que no había podido hacer anteriormente.
El sistema es fácil de seguir y nos dan todas las pautas para poder conseguir nuestros objetivos no solo de control de peso sino para mejorar nuestra salud y estado físico.
Agradezco a Essens por crear este sistema de control de peso y quedo a la espera de próximo productos en esta gama.

Giusi
ID: 940057832
29.04.2022, 18:42

Hola a todos. Empecé Essens KETO hace dos meses y ahora estoy empezando la tercera fase. Resultado después de 56 días, 10 kg perdidos...¡Estoy super contenta! Soy mamá y decidí invertir en mi y en mi salud y estoy entusiasta con los resultado.
Esta dieta me ha ayudado en volver a tener hábitos de alimentación saludable y no picar entre comidas.
Además de la bajada de pesoy de no pasar hambre, lo más sorprendente es que he RESUELTO del todo mi problema de reflujo gastro esofageo y la ulcera estomacal que me habían provocado estos ácidos tan potentes. Ya no tengo acidez ni dolor de estómago. Estoy súper y con energía y vitalidad a tope y ahora a por la tercera fases.

Gisela Carmona Segarra
ID: 940046886
29.04.2022, 18:02

Después de haber completado mis 12 semanas con dieta keto y que haya transcurrido una semana más, puedo confirmar mis excelentes resultados: 11 kg perdidos y muchísimo volumen, además he seguido bajando peso esta semana porque todas las pautas aprendidas han venido para quedarse: sigo bebiendo mucha agua y haciendo comidas saludables con las cantidades propuestas de proteína y de verduras y muy pocos hidratos o azúcares. Me encanta poder adquirir los productos Essens Keto individualmente para poder seguir tomándome un batido para merendar y no caer en tentaciones. Muchas compañeras de trabajo y amigas que no me habían visto desde antes de mi embarazo y mi maternidad me han dicho que no se nota para nada que acabo de tener un bebé y que nunca me habían visto tan delgada y guapa. Y esa sensación es fabulosa. Bien vale la pena cuidarse con Essens Keto, ¿no?

Ana Maria
ID: 940004365
28.04.2022, 12:20

Hola he tomado Essens Keto las tres fases, y solo tengo que decir cosas buenas de este fantastico sistema de alimentación. Con el confinamiento y la menopausia cogi unos cuantos kilos de mas. Con este sistema de nutrición he conseguido bajar casi 13 kg. de grasa y mucho volumen. No he perdido masa muscular (tengo una báscula que me lo mide) y ademas mi nivel de autoestima y energia a subido mucho. No he pasado nada de hambre y eso de no tener que pensar en que comes (y si puedes comerlo) va fantastico. Gracias Essens por cuidar de nosotros.

JOSE MANUEL
ID: 940036881
27.04.2022, 13:41

Antes de los 40 años, prácticamente hacia la vida en la calle por temas de trabajo y mantenía una vida activa, mi metabolismo aguantaba todo lo que le echara, no engordaba, todo lo quemaba rápidamente, pero después de los 40 mi actividad laboral cambió, también me apetecía darme un relax, descansar y disfrutar de ver a mis hijos crecer, pero eso tuvo sus consecuencias, comencé engordar y entre en una rutina de vida sedentaria, vamos que me pasé con lo del relax y me daba cuenta que no llevaba buen camino, mi energía cambió, mi físico cambió, mi imagen cambió y me propuse a cambiar yo a como era antes, intente varias soluciones, pero ninguna me funcionó bien, hasta hasta que conocí #KETO Essens y estoy muy contento porque empiezo a ver resultados en 33 días perdí 7, 200 kg, tengo más energía y motivación, me estoy acercando a lo que era y eso me hace sentir bien, aún me queda la fase 2 y 3 pero estoy súper contento y sé que está conseguido. Seguiré creando sueños….

Maria
ID: 940087238
26.04.2022, 12:34

Yo pensaba que los productos no me iban a gustar, pero he de reconocer que me han encantado. Sabor, textura, fuerza… aún estoy en el proceso pero estoy segura que voy a ser una nueva persona.

Maria
ID: 940087238
25.04.2022, 23:39

Yo pensaba que los productos no me iban a gustar, pero he de reconocer que me han encantado. Sabor, textura, fuerza… aún estoy en el proceso pero estoy segura que voy a ser una nueva persona.

Antonio
ID: 920091833
20.04.2022, 10:33

Buongiorno voglio condividere la mia esperienza con essensketo ......io non ho mai considerato un programma a base di polveri proteiche perché ho sempre preferito masticare ma devo ricredermi con il nostro fantastico programma perché posso sia bere che masticare inventandosi anche delle deliziose ricette dolci e salate e anche gustose. Il peso che mi ero prefissata di perdere era di 4 kg ma il percorso è talmente facile da percorrere e sopratutto pratico che sono arrivata a perdere 6 kg modellando il mio corpo e sono molto contenta di questo ....ora continuo dopo due mesi con 2/3 pasti sostitutivi e gli altri 3 con una corretta alimentazione . Grazie Essens per avermi fatto raggiungere il mio obiettivo

Anouk
ID: 1010075908
11.04.2022, 13:55

I\'ve been on Keto for 7 weeks now and have lost over 12 kilos. If you had told me this in the beginning, I would not have believed it.
All but one of the products are delicious (I just don\'t like the bacon porridge, but I mix it with the Vanilla 50/50 porridge and it\'s OK).
Especially the omelettes are very good.
I hope Essens will sell the products separately for future use and I hope Essens will let customers choose products in the box.
I can certainly recommend to everyone.

Karin
ID: 10042419
09.04.2022, 22:00

Chtěla bych firmě poděkovat, že s tímto produktem přišla. Do Keto diety jsem se pustila, protože jsem chtěla se svým tělem konečně něco udělat. Dlouhodobě se mi nedařilo zhubnout, proto jsem potřebovala pomoci. Proto když jsem viděla výsledky svých kolegů tak jsem se rozhodla do toho jít. Chtělo to velkou změnu. Velmi mě překvapilo, jak je tato dieta úžasná. Vůbec nemám hlad, ani chutě. Nevadí mi být s ostatními u jídla, dokonce jsem byla na několika oslavách narozenin, aniž bych měla chuť si něco vzít. Postupem času se z mé závislosti na jídle stává jen to, že jím abych žila. Nyní mám za sebou 4 týdnů s Keto dietou a začínám druhou fázi. Zhubla jsem 13 kg, přes boky mám -7cm a v pase - 11 cm! Cítím se lépe a jde to vidět. Jsem moc moc s mým rozhodnutím jít do toho. Keto dietu ráda doporučím každému, kdo chce zhubnout! Karin

Vilnis & Aija
ID: 1010040508
14.03.2022, 17:20

Добрый день, это опять я - Айя! :) Я не могу удержатся, чтобы не рассказать продолжение моего первого отзыва, который я написала пару дней назад. Буквально 5 дней назад начала 2.фазу KETO диеты. Взвешиваюсь 2 раза в неделю и довольно напряжённо ждала этот первый день взвешивания 2.фазы, поскольку на второй фазе два приема пищи надо заменить более менее привычными продуктами. Честно? Думала - а вдруг мой вес из-за этого начнет увеличиваться :)).
Но я была так удивлена, что я увидела на весах! За 4 первых дней второй фазы мой вес и объёмы резко уменьшились, и мой вес и объёмы теперь:
-5,8 кг
В талии -6 см
Под грудью -3,5
Объем бедра одной ноги -4,8 см
Объем бёдер -4 см
Объём живота ( ~3 см ниже пуповины) -7 см
Поскольку я перед началом диеты купила умные весы, я очень хорошо вижу, как улучшаются мои показания о состоянии организма.
Что мне нравится - это то, что я никогда не испытываю чувство голода и то, что те продукты, которые мы можем кушать кроме ESSENS KETO, очень сытные и мне даже нисколько не хочется ничего сладкого, хотя дома печенье стоит на столе.

Josef
ID: 10006318
13.03.2022, 19:33

Krásný dobrý den!
Do Essens Keto jsem se pustila, protože jsem se ve svém těle a se svou váhou netícitla dobře a dlouhodobě se mi nedařilo upravit jídelníček tak, abych dosáhla redukce. Prostě a jednoduše se mi v jídle omezovat nechtělo. Kromě toho jsem bývala často unavená a cítila se špatně i zdravotně. Chtělo to změnu. Pořádnou. Velmi mě překvapilo, jak příjemná tato dieta je. Vůbec nemám hlad, ani chutě. Nevadí mi připravovat běžné jídlo pro ostatní a sama ho nejíst, nevadí mi, když ostatní jedí zákusky nebo pijí alkohol a já ne. A to je úžasný pocit. Celkově se mi otevřely obzory. Na jídlo a alkohol se najednou dívám úplně jinak. Před tím jsem měla pocit, že se bez některých pochutin nedokážu obejít, teď vím, že ano. Začala jsem se více zajímat o jídlo celkově a baví mě připravovat jídla z povolených surovin. Postupem času se z \"diety\" stal životní styl. Nyní mám za sebou 5 týdnů s Essens Keto, jsem tedy ve druhé fázi. Zhubla jsem 7 kg (z původných 75 kg mám nyní 68 kg) a v pase jsem užší o 8 cm! Cítím se lehčí, volnější, na vzhledu je to hodně vidět. Konečně se po dlouhé době cítím ve svém těle dobře a to ještě není konec. Jsem moc ráda, že jsem se do toho pustila a určitě bych Essens Keto doporučila každému, kdo se chce ve svém těle cítit lépe! Děkuji za možnost do toho jít!
Nikol

Vilnis & Aija
ID: 1010040508
11.03.2022, 14:30

Меня зовут Айя, я из Латвии. Мне 58 лет. Раньше я не очень пробовала диеты, поскольку всегда знала, что не смогу долго удержатся. В начале, когда я услышала про Essens KETO, я тоже не хотела обращать на неё внимание, но, через некоторое время моё любопытство победило и я поняла, что эта диета мне интересна.
8 марта я закончила 1.фазу диеты КЕТО. Пока я не прослушала первую часть KICK OFF-2022 , где рассказывали про Essens KETO диету, я немного расстроилась, что на 1 фазе потерянные килограммы не очень то большие: только -4,500 кг....но после просмотра KICK OFF я поняла, что с моим весом по другому и быть не могло :). Но больше всего я рада за потерянные сантиметры (объемы)...ведь мы хотим потерять то, что видим в зеркале, не так ли? А это ведь сантиметры.
И так, мой результат за 1.фазу:
-4,5 кг
В талии -5 см
Под грудью -3,5
Объем бёдра одной ноги -4 см
Объем бёдер -4 см
Объём живота ( ~3 см ниже пуповины) -4 см
Я очень рада за результат и я этот результат хорошо чувствую, когда одеваю джинсы :).

MARIE FRANCE
ID: 660003330
09.03.2022, 17:31

je recommande Keto .bon régime sans privation

Gisela Carmona Segarra
ID: 940046886
03.03.2022, 11:47

Estoy en mi primera semana de la fase 2 de Essens Keto. En la primera fase he perdido 5 kg y más de 30 cm de volumen en barriga, caderas, cintura y pecho. Tenía una barriga gordísima de mi post-embarazo y ahora tengo un vientre prácticamente plano. Los sabores me encantan todos. Mi favorito es el batido de vainilla y cereza. Yo no he notado los efectos secundarios. Solo un poco de dolor de cabeza el primer día. Y cada día que pasa me siento con mucha más energía y vitalidad. Puedo caminar mucho más rato que antes y también más deprisa. Además toda la gente nota el cambio. No estoy pasando hambre y encuentro muy interesante complementar las comidas keto con verduras porque así te acostumbras a comer sano y son hábitos que conservaré después de las 12 semanas. Ayer probé la receta de broccoli con queso y huevo que hay en la web. Sencillamente delicioso!!
Gisela

Santa
ID: 680006622
02.03.2022, 19:13

I had pass at the minit the third week and lost -7kg! What amazing start!
Just wondering if we can better keep in next the omelette as Im not fancy of porridge !

karine
ID: 660004341
02.03.2022, 16:07

Ayant déjà essayé plein de régime, celui-ci rempli le contrat, je le recommande sans hésiter.

Javier
ID: 920015280
17.02.2022, 14:19

Hola! He querido esperar 3 semanas para contaros mi experiencia.
Al principio lo pasé realmente mal, era adicto al azúcar de bebidas energéticas y a refrescos de cola. Tuve fuertes dolores de cabeza durante los primeros días y más cansancio de lo normal.
Pero a partir del 4º día todo cambio!!! Me despierto cada mañana con una energía increíble!

Viktoriya
ID: 940026710
16.02.2022, 11:25

Добрый день. Меня зовут Виктория Сидорук Сачек мне 51 год . Я начала Кето диету Essens 31 января 2022 года с весом 95 кг ... Через 15 дней мой вес стал 84, 700 кг. Минус 10,300 кг . Чуствую себя прекрасно, много энергии, перестали болеть ноги, кожа на теле и лице в отличном состоянии. Делала всё по инструкции. Только три раза съела пятую еду поздно, и тогда вес снизился только на 100 гр.
7500 кг у меня ушло за первую неделю. Спасибо, очень довольна продуктом. Хотела бы в дальнейшем приобретать по отдельности для ежедневного использования. Очень удобно в приготовление, полезно и сытно . Можно брать с собой в путешествие...

Grousson
ID: 1010024618
14.02.2022, 14:33

Bonjour, je suis Kathy je prends Keto depuis 15 jours j ai eu 47 ans hier et j ai perdu 4 kgs en 2 semaines en sachant que j ai fêté mon anniversaire sur 2 jours dont 2 repas festifs et un la 1ere semaine. J ai beaucoup de chance d avoir perdu quand meme.
Je continue de courir tous les jours 30 mns sans être fatiguée.la 1ere semaine je me suis sentie sur 2 jours un peu fatiguée et étourdie.
Mais je sais que c est normal comme le dit le professeur.
J ai 3 membres qui les font avec moi , c est top !

Ivanna & Oleh
ID: 940022136
11.02.2022, 10:43

Меня зовут Иванна, мой индекс массы тела 31, проблема с щитовидной железной,уже много лет на гормонах, вес всегда уходил очень медленно, но с KETO питанием за 10 дней ушло 5 кг

Vanesa
ID: 940084175
09.02.2022, 15:34

Estoy encantada con essens keto empecé hace 8 días y ya perdí 6 kilos sin ansiedad por la comida y con energía a pesar de que he intentado anteriormente sin éxito perder los 30 kilos que me sobran consegui con otras dietas no ganar más peso pero no conseguía perder lo ya ganado estoy que no me lo creo! estoy muy animada con otras dietas he tenido muy mal humor debido a que no podía comer sobre todo el chocolate pero con essens keto cada día me levanto entusiasmada porque se que he perdido más peso parece que lo pierdo respirando sin esfuerzo . Tienen que probarlo !!!!

Wojciech
ID: 1570000128
02.02.2022, 15:32

Świetny pomysł . Keto omlety przepyszne z dodatkiem warzyw. Shake orzechowy i wiśniowy mistrzostwo świata ,idealny smak . Można na ciepło i zimno . Nie trzeba się martwic co zjeść ,wystarczy otworzyć - woda i szejk,szejk i mamy świetny posiłek . Testuje dalej zobaczymy juz niedługo efekty .

Amparo
ID: 940040022
31.01.2022, 17:28

He empezado hoy con el plan Essens Keto y he probado las gachas de vainilla y el batido de cereza y vainilla, están buenísimos y no se pasa nada de hambre, tambien bebo té negro, para suplementar la ingesta de líquidos, esta noche voy a cenar la tortilla con sabor a bacon que ya la he olido y Ñam Ñam!!! 100% recomendable todos los suplementos alimenticios del pack keto! Gracias por este producto!

Clare
ID: 1010030011
31.01.2022, 08:13

Day 5 and now 5Lb down. Enjoying the programme. Best results are if all powders are mixed in a liquidiser to ensure no lumps. An extra measuring scoop would be useful for savoury and sweet. Nut shake is lovely and the chocolate shake is great for a hot chocolate at night.

Viktoriya
ID: 940026710
31.01.2022, 07:24

Сегодня 30 января и я начинаю курс с Keto dietas! Меня зовут Виктория мне 51 год ,у меня менопауза очень сложно убрать вес. Я знакома с протеиновой диетой. До Essens я использовала протеиновый коктейль в течение 12 лет. Но Essens сделал супер программу, я верю в неё. Мне очень нравится состав всех продуктов. Большое количество протеина, мне это очень нравиться. Я не буду испытывать чувства голода, и моя кожа не обвиснет. А ещё мне нравится, что есть еда на целый день ,и очень удобно и быстро говится. У меня в связи с эти есть вопрос, могули я после трех месячного курса, использовать 2-3 продукта в повседневной жизни? Мой вес 95,400 кг при росте 1м61 см. Благодарю за супер программу!

Magaly
ID: 660005426
28.01.2022, 18:22

Je ne L\'ai pas essayé. Mais j\'ai des amies avec des problèmes de poids que l\'on pris .je vu des résultat fantastique sur eux. Et maintenant que de produit est arrivé sur notre lieu de vente .j\'essaierai bien le prendre pour moi .J\'espère avoir des bonne résultats. Merci Essens

Dieta ketogeniczna działa w ten sposób, że wprowadza organizm w stan, w którym czerpie on energię z tłuszczów odłożonych w tkance tłuszczowej. To naturalny proces, który uruchomiony zostaje w wyniku przyjmowania większej ilości białka i odpowiednio zbilansowanej ilości tłuszczów, przy bardzo ograniczonej ilości cukrów. Proces ten nazywa się ketozą i uruchamia się w organizmie po 2 - 3 dniach od rozpoczęcia diety.
ESSENS Keto składa się z trzech etapów, z których każdy trwa 4 tygodnie. Więc łącznie dieta trwa mniej więcej 3 miesiące. Aby dieta była skuteczna, należy przejść przez wszystkie 3 etapy.
Tak. Aby dieta ESSENS Keto była skuteczna, należy przejść przez wszystkie jej trzy etapy. To ważne zwłaszcza dla wyeliminowania ryzyka efektu jo-jo. W pierwszym etapie utrata wagi następuje najszybciej, ale kolejne dwa etapy są niezbędne dla stabilizacji i prawidłowego powrotu do normalnego jedzenia.
Nie, ze względu na zawartość cukrów i kaloryczność alkoholu spożywanie go na wszystkich etapach diety jest zakazane. Do umiarkowanego spożywania alkoholu można wrócić po zakończeniu ESSENS Keto.
Tak, na wszystkich trzech etapach można pić kawę i herbatę, ale bez cukru. Do słodzenia można używać stewii lub słodzika. Rekomendujemy ograniczyć ilość wypijanej kawy lub herbaty do 4 filiżanek dziennie każdego napoju. Do kawy lub herbaty można dodawać mleko, ale maksymalna ilość mleka do każdej filiżanki to 1 łyżeczka.
Tak, to się może stać. Ciało chudnie “falami”, które czasem trwają kilka dni. Jeżeli przestrzegasz zasad diety i masz nadwagę, proces utraty wagi będzie trwał nadal.
Aby dieta mogła działać właścicie (organizm czerpie energię z odłożonej tkanki tłuszczowej), trzeba mieć jakieś odłożone zapasy tłuszczu. Orientacyjną wartością jest wskaźnik BMI, Body Mass Index. Oblicza się go w ten sposób, że dzielimy wagę w kilogramach przez wzrost w metrach do kwadratu. Na przykład dla wzrostu 172 cm i wadze 82 kg równanie wygląda następująco: 82 / (1,72 x 1,72) = 27,72. BMI wynosi ok. 27,72. Aby dieta ESSENS Keto działała poprawnie, BMI powinien wynosić co najmniej 26 i więcej.
Tak, wszystkie posiłki i napoje ESSENS Keto są opracowane w taki sposób, że można je ze sobą dowolnie łączyć. Należy tylko pamiętać, aby oprócz tego jeść odpowiednią ilość dozwolonych warzyw i pić odpowiednią ilość niesłodzonych płynów (2,5 - 3 litry dziennie).
Błędy popełniamy wszyscy. Nie trzeba się martwić, jednorazowe naruszenie zasad nie zniszczy rezultatów diety. Dojdzie jednak do tego, że ketoza zostanie zahamowana i będzie potrzeba 2 - 3 dni na jej ponowne uruchomienie. Utracone kilogramy nie wrócą, ale przez 2 - 3 dni nie stracimy zbyt wiele kolejnych kilogramów. Jeżeli ktoś skusi się na coś, co nie powinien, nie musi panikować. Wystarczy dalej kontynuować plan diety i pamiętać, że częstsze naruszanie zasad diety prowadzi do jej znacznego spowolnienia i słabszych rezultatów.
Jeżeli dieta ESSENS Keto była przestrzegana prawidłowo, czyli zgodnie z zasadami i przez wszystkie trzy etapy, ryzyko efektu jo-jo, czyli szybkiego ponownego wzrostu tkanki tłuszczowej, jest minimalne.
Dla zdrowego organizmu ketoza jest bezpieczna. Ketoza to naturalny stan dla organizmu, za to nadwaga nadwyręża i obciąża organizm długotrwałe i nie jest stanem naturalnym. ESSENS Keto trzymamy przez ograniczony czas, który jest całkowicie bezpieczny dla organizmu. Długotrwała nadwaga jest dla organizmu dużo bardziej obciążająca niż krótkotrwała dieta.
Nie należy mylić ketozy z kwasicą ketonową. Kwasica ketonowa występuje u pojedynczych osób, które mają zaburzone działanie insuliny (głównie u osób z cukrzycą) i jest stanem niebezpiecznym dla organizmu.
Tak, w trakcie diety keto można solić tak samo, jak przed dietą. Warto, by osoby, które wcześniej nie soliły w ogóle, dodawały trochę soli do warzyw. Ta sama zasada dotyczy pieprzu i pozostałych przypraw.
Tak, oczywiście, przy przygotowywaniu warzyw można użyć łyżki oliwy lub oleju. Można też użyć oleju do smażenia na patelni. Maksymalna dopuszczalna dzienna dawka oleju to ok. 2 - 3 łyżek.
Ta sama zasada dotyczy orzechów i nasion lnu, łącznie można ich zjeść 2 łyżki dziennie.
Picie odpowiedniej ilości płynów jest bardzo ważne i należy zwracać na to uwagę, dzięki temu organizm będzie usuwał z ciała substancje, które nie są mu potrzebne. Jeżeli będziemy przyjmować zbyt mało płynów, może pojawić się ból głowy, zaparcia, kamienie nerkowe lub moczowe itd. Zalecamy pić 2 - 3 litry płynów dziennie. Najlepiej czystą wodę, wodę mineralną bez dodatków oraz herbatę zieloną i ziołową.
Dieta ketogeniczna jest dietą dobrą również dla osób, które w ograniczony sposób uprawiają sport lub jakąkolwiek aktywność fizyczną. W trakcie diety nie powinno się zaczynać żadnej nowej aktywności, za to jakaś aktywność powinna stać się regularną częścią trybu życia po zakończeniu diety.
Jeżeli ktoś jest przyzwyczajony do regularnej aktywności, może nadal ją uprawiać, ale musi liczyć się z tym, że w trakcie diety wydajność organizmu będzie gorsza o jakieś 40 - 50%. Aktywność fizyczną należy więc utrzymywać na takim poziomie, aby ćwiczenia były dla nas przyjemne.
U pojedynczych wrażliwych osób wzdęcia mogą być objawem przyjmowania i trawienia większej ilości białek oraz większej ilości warzyw. U niektórych mogą pojawić się na początku diety, u niektórych trwają przez cały czas diety. Zwykle pomaga napar z fenkułu lub zwykły środek przeciw wzdęciom z apteki.
Niewielki ból głowy pojawia się w pierwszych dniach po rozpoczęciu diety mniej więcej u ⅓ osób, które przeszły na dietę. Pojawia się w wyniku detoksykacji organizmu, odwodnienia i często niedostatecznej ilości przyjmowanych płynów i soli. Zwykle znika po 2 dniach. Koniecznie należy pić odpowiednią ilość płynów, min. 2,5 litrów dziennie i dobrze posolić sobie warzywa. Na ból głowy można wziąć zwykły środek przeciwbólowy.
W przypadku każdej diety istnieje ryzyko utraty masy mięśniowej, fizjologicznie tłuszcze nie mogą być spalane bez udziału białek. Jednak przy diecie proteinowej białka dostarczamy z zewnątrz, więc to ryzyko jest minimalne. Ustawa masy mięśniowej w porównaniu z utratą tłuszczów jest nieznaczna, w stosunku 8:2 dla tkanki tłuszczowej.
KetoFerm i Omega 3-6 wspierają i wzmacniają działanie ESSENS Keto.
KetoFerm to unikatowy produkt dostępny wyłącznie w ESSENS! Zawiera mieszankę aktywowanego rozpuszczalnego błonnika i polifenoli bardzo wysokiej jakości. Prebiotyki wspierają rozwój bakterii lactobacillus i na długo utrzymują jelita w najlepszej możliwej kondycji.
Omega 3-6 zawiera AHIFLOWER® OIL, olej rafinowany z nasion nawrotu polnego, zawierający roślinne kwasy omega, które są niezbędnym składnikiem naszej codziennej diety, pomagające w prawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu.
Nie. W przypadku ciąży i karmienie piersią należy natychmiast przerwać dietę lub w ogóle jej nie zaczynać.
Najważniejsza jest zasada regularności. Należy jeść posiłki ESSENS Keto w 3-godzinnych odstępach w czasie aktywności. Jeżeli ktoś pracuje w nocy, a w dzień śpi, to też pierwszy posiłek powinien zjeść pół godziny po przebudzeniu (także w nocy), a kolejny po 3 godzinach, a w czasie snu i odpoczynku (nawet w dzień) posiłków nie spożywać.
Tak, można. ESSENS Syrup ma świetny wpływ na detoksykację organizmu i wspomaga działanie diety ESSENS Keto. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki syropu.
ESSENS Keto można łączyć z następującymi produktami ESSENS: KetoFerm, Omega 3-6, Monolaurin, Lactoferrin, ESSYNBIO, CBD, Colostrum oraz ze wszystkimi produktami z serii Home Pharmacy.
Ze względu na wyższą zawartość cukru w trakcie ESSENS Keto nie powinno się jeść produktów serii Nutriessens i Aloe Vera.
Cukrzyca, na jakimkolwiek stopniu zaawansowania, stanowi przeciwwskazanie dla ESSENS Keto. O wyjątkowym zastosowaniu jej u jakiegoś pacjenta cukrzycowego może zdecydować wyłącznie lekarz prowadzący.
Tak, można kontynuować ESSENS Detox na początku diety ESSENS Keto. Jednak samo ESSENS Keto też działa oczyszczająco na organizm. Jeżeli jeszcze nie zaczęłaś (zacząłeś) ESSENS Detox, to najlepiej zacząć ją zaraz po zakończeniu ESSENS Keto.
Niestety nie. ESSENS Keto zawiera pełnotłuste mleko w proszku i syrowatkę w proszku lub izolat białka mleka i białko mleka. Na stronie internetowej przy każdym produkcie podane są alergeny i ewentualne śladowe ilości innych substancji alergizujących.
Niestety nie. ESSENS Keto zawiera pełnotłuste mleko w proszku i syrowatkę w proszku lub izolat białka mleka i białko mleka. Ponadto dodatek smakowy w postaci bekonu zawiera suszone mięso.
Istnieje wiele dowodów na to, że kwasy omega dobroczynnie wpływają na działanie naszego organizmu. Jednak nie jest jasne, czy przyjmowanie wysokich dawek konkretnych kwasów tłuszczowych, w tym na przykład EPA i DHA, przynosi więcej korzyści niż przyjmowanie kompleksowego i zbilansowanego suplementu z kwasami omega.
Nasz organizm powinien otrzymywać kompletny i zbilansowany zestaw niezbędnych kwasów Omega 3-6, które organizm adaptuje i sam przekształca w zdrowy dla niego zapas zaawansowanych funkcjonalnych kwasów ETA, EPA, DPA, DHA. Aby takie przekształcenie mogło nastąpić, potrzeba do tego również kompleksowych ALA, SDA i GLA, czyli pewnego rodzaju budulca dla wszystkich tych dobroczynnych funkcjonalnych kwasów omega 3 i 6. To właśnie te składniki zapewniają właściwe tworzenie wszystkich niezbędnych kwasów tłuszczowych, w przeciwieństwie do wybiórczego przyjmowania wyłącznie dwóch konkretnych kwasów tłuszczowych EPA i DHA.
Dlatego Essens omega zawiera najwyższe możliwe połączenie ALA, SDA i GLA, które zapewniają kompletną i zbilansowaną suplementację kwasów omega w ilości zapewniającej ich właściwe oddziaływanie.
Tak, w czasie Essens Keto można jednocześnie przyjmować Aloe Vera + Boswellia.
Posiłki powinno się mimo wszystko spożywać w 3-godzinnych odstępach. Jeśli obiad był o 16:00, to kolacja powinna być o 19:00. Może dobrym rozwiązaniem byłoby przygotowanie sobie wcześniej shake’a Essens? Osoby na naszej diecie, które mają nieregularne godziny pracy (kierowcy na długich trasach, doktorzy itd.) zawsze starają się przygotować sobie wcześniej napój Essens Keto do shakera lub butelki PET, który potem wypijają w odpowiednim czasie. Nie ma to żadnego negatywnego wpływu na ich pracę. Jeżeli jednak ktoś nie ma możliwości przygotowania sobie napoju wcześniej albo nie ma go jak wypić w odpowiednim momencie, to nie ma innego wyjścia i musi przedłużyć sobie przerwę między poszczególnymi posiłkami. To nie zahamuje działania diety, ale może się pojawić poczucie głodu w czasie tego przedłużonego okresu.
Choroby tarczycy są przeciwwskazaniem dla ESSENS KETO. Ewentualną zgodę musí wydać lekarz prowadzący.
Tak, w czasie ESSENS KETO można pić herbatę bez cukru.
Jednorazowa przerwa w diecie nie zniszczy efektów całej diety. Ale w wyniku przerwy spowalnia się proces ketozy, który potrzebuje 2-3 dni, by powrócić do wcześniejszego tempa. Jeżeli jednorazowo, w wyjątkowym przypadku, ulegniesz jakiejś pokusie, to nie powód do paniki. Po prostu kontynuuj dietę dalej. Pamiętaj tylko, że im więcej naruszeń w diecie, tym proces utraty wagi będzie wolniejszy.
Nie jest to konieczność, ale ćwiczenia, aktywność fizyczna to ważny element zdrowego stylu życia, więc warto je włączyć w trzeciej fazie diety ESSENS Keto i kontynuować po diecie. Dobre będą na przykład regularne spacery.
Można skonsultować ten problem z gwarantem diety ESSENS Keto, Jiřím Šustą, kontaktując się z nim za pośrednictwem menedżera swojego oddziału. Można się również zgłosić do swojego lekarza rodzinnego.
W czasie ESSENS Keto można jeść wszystkie gatunki szparagów.
Standardowa długość pierwszego etapu to 1 miesiąc (podobnie jak drugiego i trzeciego etapu). Cała dieta trwa więc 3 miesiące. W uzasadnionych indywidualnych przypadkach (np. przy bardzo dużej nadwadze) i po konsultacji z lekarzem, pierwszy etap można przedłużyć do 1,5 – 2 miesięcy.
Jednak trzeba mieć świadomość tego, że tak samo należy wtedy przedłużyć etap drugi i trzeci. A więc, jeśli pierwszy etap będzie trwał 2 miesiące, to etap drugi i trzeci również i cała diety będzie wtedy trwała 6 miesięcy. To bardzo długi okres i w związku z tym większe ryzyko, że nie uda się tej diety utrzymać. Nie można przedłużyć pierwszego etapu do 2 miesięcy, a kolejne będą trwać tylko po miesiącu, ponieważ to może spowodować efekt jo-jo. Trwanie poszczególnych etapów przez 2 miesiące każdy trzeba skonsultować z lekarzem i nie rekomendujemy tego. Użytkownicy diety mają za to świetne doświadczenia z przedłużeniem każdego etapu diety o jeden tydzień. Wtedy dieta łącznie trwa dłużej o trzy tygodnie, bez konieczności konsultowania tego i bez ryzyka jej porzucenia przed końcem.
Wszystkie posiłki zostały tak skomponowane pod kątem ilości i składu, aby nie tylko syciły, ale również dostarczyły ciału wszystkich niezbędnych składników mineralnych, witamin i mikroelementów, utrzymały proces ketozy i pozwoliły utrzymać masę mięśniową. Takiego rezultatu nie uda się zapewnić, jedząc tylko połowiczne porcje. Uczucie sytości (tak samo jak uczucie głodu) jest często przy nadwadze zniekształcone i nie odzwierciedla faktycznych potrzeb organizmu. Dlatego zawsze należy przestrzegać podanych dawek i nie zmniejszać ich, inaczej dieta nie będzie działać.
Tak, można stosować tę pastę do zębów. Dla pastylek ESSENS Aloe Vera też nie ma przeciwwskazań.
ESSENS Keto jest opracowane na potrzeby osób dorosłych. Stosowanie tej diety przez osoby poniżej 18. roku życia jest możliwe tylko po konsultacji z lekarzem.
Te pojemniki sprawdzą się na przykład w podróży. Można do nich odmierzyć odpowiednią ilość shake’a i przygotować sobie świeży napój o odpowiedniej porze dnia.
Zalecamy na początku odmierzać sobie dokładne ilości na wadze kuchennej. Z czasem odmierzanie przy użyciu miarki będzie łatwiejsze.
Tak, w czasie Essens Keto można pić niesłodzoną Coca-Cola Zero czy podobne napoje. Jednak trzeba się wcześniej upewnić, że faktycznie są one całkowicie pozbawione węglowodanów (wartość 0% węglowodanów w tabeli to najlepsza podpowiedź). W czasie diety nasz organizm nie otrzymuje całej skali smaków, do których było przyzwyczajone, więc od czasu do czasu można wypić taki pozbawiony węglowodanów napój. Można to traktować jak deser.
Po zakończeniu diety następuje powrót do zwykłego sposobu odżywiania, połączonego z dużą dawką ruchu. Oczywiście nawet zdrowa dieta oparta na zwykłej żywności zawiera dużo więcej węglowodanów niż dieta keto. Najlepsze proporcje w zbilansowanej diecie to mniej więcej 55% węglowodanów, 25% tłuszczów i 20% białka. Powrót do zwykłego jedzenia i rozbudowywanie składników powinien być procesem stopniowym (trwającym około 4-6 tygodni po zakończeniu diety), zwłaszcza jeśli chodzi o węglowodany, które należy wprowadzać powoli i stopniowo. Należy pamiętać, by jeść 5 posiłków dziennie. Jeżeli ktoś nie ma czasu, jest zestresowany, nie da rady być na tyle zdyscyplinowanym, by zadbać o dobrze zbilansowaną dietę, to zamiast jednego zwykłego posiłku może wprowadzić jedną porcję ESSENS Keto. Organizm dobrze będzie na to reagować i można ten sposób żywienia utrzymać przez dłuższy okres.
Produkty są opracowane w taki sposób, że jedna dawka to jedna pełna miarka. Każdy rodzaj produktu ma inną konsystencję, dlatego raz jedna dawka to 27 g produktu, a raz 38g.
Przy dawkowaniu produktu zgodnie z instrukcją opakowanie zawiera odpowiednią liczbę porcji.
Z informacji, które dostajemy od członków ESSENS, wiemy, że niektórzy już taką próbę podjęli i udało im się to. Zdecydowanie polecamy wypróbować.
Trzeba pamiętać o tym, że jeżeli chcemy stracić mniejszą liczbę kilogramów, dieta musí być przestrzegana bardziej surowo. Zaczynanie od drugiego etapu nie jest więc dobrym pomysłem. W przypadku tego pytania – czyli chęci zrzucenia 5 kg – rekomendujemy zacząć od pierwszego etapu, który będzie trwać tylko 2 tygodnie, a potem przejść do etapu drugiego, również 2-tygodniowego, a następnie etapu trzeciego, który też będzie trwać 2 tygodnie.
Rekomendowana ilość to maksimum 25 gramów węglowodanów w ciągu dnia. Przy czym węglowodany są naturalnie zawarte w warzywach spożywanych wraz z posiłkami ESSENS. Dlatego w pierwszym etapie nie powinno się jeść żadnych dodatkowych węglowodanów.
W pierwszym etapie należy jeść wyłącznie posiłki Essens Keto i dozwolone warzywa, normalne jedzenie zatrzyma albo spowolni proces ketozy.
Jogurt ma około dwukrotnie więcej węglowodanów niż pełnotłuszczowy serek wiejski. W wyjątkowych sytuacjach (maks. raz w tygodniu), jeżeli nie ma czasu lub możliwości kupić serka wiejskiego 150 g, można zjeść 150 g jogurtu. To nie zaburzy diety i jest to zdecydowanie lepsza opcja niż pominięcie posiłku.
Jednym z głównych zadań ESSENS Keto jest zapewnienie tego, by białko było cały czas dostarczane i dostępne dla organizmu, a masa mięśniowa chroniona. Równomierne trawienie białek tak, aby były dostępne w ciągu trwania całego procesu ketozy, zapewnia zbilansowana mieszanka białek. Dlatego w ESSENS Keto wykorzystujemy zalety obu rodzajów białka, czyli i roślinnego, i zwierzęcego.
Test ma tylko orientacyjny charakter. Służy do wykrycia samych ciał ketonowych, a nie kompleksowego procesu spalania tkanki tłuszczowej jako takiej (choć ma to ze sobą związek). Tego testu używamy raczej jako takiego wskaźnika, jeśli dieta idzie zupełnie inaczej, niż powinna. Utrata 8 kg świadczy o tym, że wszystko działa, jak powinno, a tylko ciała ketonowe nie są wykrywane w moczu. Aby uniknąć efektu jo-jo, najważniejsze jest, by dokończyć wszystkie 3 etapy, to jest kluczowa sprawa. A także należy unikać sposobu odżywiania się i stylu życia, który prowadził do przybrania na wadze.
ZASADY STOSOWANIA PLIKÓW COOKIES

Na tej stronie internetowej korzystamy z plików cookies, które pozwalają zapewnić użytkownikowi efektywne korzystanie ze strony i ułatwiają jej przeglądanie.

Więcej o cookies
Akceptuj wszystkie

Niezbędne pliki cookies

Niezbędne pliki cookies zapewniają działanie podstawowych funkcji strony internetowej, takich jak nawigacja strony i dostęp do zabezpieczonych sekcji strony. Bez tych plików cookies strona internetowa nie może działać poprawnie.


Analityczne pliki cookies

Analityczne pliki cookies są stosowane w celu gromadzenia informacji o odwiedzinach strony, aby administrator mógł lepiej zrozumieć zachowania użytkowników.


Marketingowe pliki cookies

Marketingowe pliki cookies monitorują aktywność użytkowników na stronie internetowej w celu wyświetlania odwiedzającemu stronę odpowiedniej, ciekawej i dostosowanej do preferencji oferty, a tym samym zapewnienia bardziej skutecznej reklamy dla administratora i reklamodawców trzecich stron.


Potwierdź mój wybór