ESSENS Gua Sha – Ametyst

103.80 zł


Dostępność: w magazynie

Kategoria: Slow Living

84

ESSENS Gua Sha – Ametyst

W 100% naturalny, ręcznie szlifowany ametyst

Wymiary: 8,5 x 5,5 x 0,5 cm

Kamienie Gua Sha to kamienie stosowane w tradycyjnej medycynie chińskiej już od tysiącleci. Służą relaksacji i tłumieniu bólu. To narzędzie naturalnej terapii alternatywnej, polegającej na pocieraniu i masażu skóry, który poprawia ukrwienie skóry oraz wspomaga krążenie limfy i usuwanie toksycznych substancji z ciała.

Masaż twarzy pomaga w walce z cieniami pod oczami i zmarszczkami oraz ujędrnia kontury twarzy. Masaż pozostałych części ciała pomaga rozprowadzić energię po ciele, poprawia cyrkulację krwi i usuwa napięcie z mięśni. Kamień jest przy tym chłodny, co ma pozytywny wpływ na eliminację obrzęków. 

Ametyst to niezwykle silny kamień o ogromnej sile chronienia. Odpędza negatywne emocje, stres i bezsenność. Pomaga się skoncentrować i przyjąć nowe myśli. Łagodzi ból głowy i napięcie.

Jak stosować kamienie do masażu?
Kamienie Gua Sha powinno stosować się zawsze w połączeniu z jakimś kremem, serum lub olejkiem, by łatwiej “ślizgały” się po skórze i nie powodowały podrażnień. Wystarczy nanieść na kamień trochę kosmetyku, a następnie rozpocząć masaż, na zmianę krótkimi i długimi ruchami. Pozwala to na poprawę mikrocyrkulacji w masowanych tkankach. Stopniowo można zwiększać siłę dociskania kamienia do twarzy, ale tylko do pewnego stopnia, by masaż cały czas był przyjemny. Kamienie Gua Sha można stosować do masażu twarzy, szyi, pleców, ramion i nóg.

Sposób wykonywania masażu:
Masaż zawsze zaczynaj od środka twarzy w kierunku na zewnątrz. Masaż najlepiej zacząć od czoła i schodzić coraz niżej. Każde przesunięcie kamieniem należy powtórzyć co najmniej 10-15 razy. W okolicy oczu nacisk powinien być bardzo delikatny. Wykonuj masaż regularnie.

Każdy kamień jest unikatowy, dlatego produkt, który otrzymasz, może różnić się kolorem i strukturą od produktu na zdjęciu.

Producent: ESSENS EUROPE SE, Zaoralova 3045/1e, 628 00 Brno, Republika Czeska