Collagen - tygodniowa kuracja 7x 50 g

116.40 zł


Dostępność: w magazynie

Kategoria: Nutriessens

Chill out - kuracja miesięczna 30 x 50 g

419.60 zł

w magazynie
Collagen - kuracja miesięczna 30 x 50 g

465.60 zł

w magazynieCollagen - tygodniowa kuracja 7x 50 g

ESSENS Collagen- suplement diety

Weekly Pack - kuracja tygodniowa

Waga zawartości: 7 x 50g

Suplement diety Nutriessens w postaci pysznego żelu owocowego z zawartością soku pomarańczowego w koncentracie (min. 5%) o smaku marakui, zawiera 7000 mg kolagenu zwierzęcego i roślinnego, ekstrakt z aceroli (witamina C), L-tryptofan i ksylitol. Za rozwojem i produkcją znajduje się Rada Naukowa ESSENS, zespół ekspertów i farmaceutów, którzy działają w swojej dziedzinie od wielu lat. Suplement diety został opracowany i wyprodukowany pod nadzorem farmaceutycznym w Czechach, zgodnie z przepisami i normami UE. Produkcja podlega certyfikacji GMP i HACCP. Żel jest wolny od sztucznych barwników, glutenu i laktozy, bardzo niski indeks glikemiczny pozwala na stosowanie suplementów diety również dla diabetyków.

ESSENS Collagen jest odpowiedni do:

- Zapobiegania glikacji kolagenu (glikacja jest naturalnym procesem, w którym cukier we krwi wiąże się z białkami i tworzy szkodliwe cząsteczki zwane AGE - zaawansowane produkty końcowe glikacji, powodujące starzenie się skóry)

- usuwania już powstałych glikowanych kompleksów z organizmu

- przyczynia się do normalnej produkcji kolagenu do prawidłowego funkcjonowania kości, chrząstki, dziąseł, skóry i zębów

- stosowany regularnie pomaga przywrócić elastyczność skóry, dzięki czemu skóra wygląda młodziej

- ma pozytywny wpływ na jakość włosów i paznokci

Co to jest kolagen? Kolagen jest białkiem, które stanowi podstawowy materiał budulcowy tkanek łącznych w ciele. Struktura poszczególnych kolagenów jest podzielona na 28 typów, przy czym pierwsze trzy są najbardziej znaczące. Kolagen typu I stanowi 90% całego kolagenu w organizmie znajduje się w skórze, ścięgnach, kościach i wiązadłach. Kolagen typu II występuje w masie komórek chrząstki. Kolagen typu III znajduje się w tkankach miękkich, takich jak mięśnie gładkie, włókna nerwowe, ale także w tkankach krwiotwórczych i nabłonku. ESSENS Collagen jest wytwarzany z hydrolizowanego kolagenu wieprzowego typu I i III oraz kolagenu roślinnego typu II. Kolagen wieprzowy jest do ludzkiego (jako ssaka) strukturalnie najbliższy. Kolagen pochodzenia zwierzęcego jest słabo rozpuszczalny w wodzie i organizm nie byłby w stanie go wykorzystać, dlatego hydrolizuje (reakcja rozkładu przez wodę), aby zapewnić maksymalną wydajność organizmu. Najcenniejszym składnikiem jest rodzimy (nie niszczony przez ciepło, chemikalia lub enzymy przetwarzające) niehydrolizowany kolagen z akacji, który nie zawiera czynników chorobotwórczych i zachowuje swoją naturalną strukturę. Acerola to krzew lub drzewo, którego owoce są najbogatszym źródłem witaminy C. L-tryptofan jest aminokwasem niezbędnym dla każdej komórki ciała i promuje produkcję kolagenu. Forma żelu suplementu diety została wybrana ze względu na jego maksymalną biodostępność w organizmie. Ważnym aspektem był smak, ponieważ sam kolagen nie jest zbyt smaczny, ale w połączeniu z częścią owocową jego smak staje się smaczny. Praktyczne opakowanie z dokładną dzienną dawką 50 g umożliwia natychmiastowe spożycie, a dzięki zamykanej pokrywce możliwe jest rozłożenie dawki na dłuższy okres kilku godzin.

Zalecane dawkowanie: 1 opakowanie żelu (50 g) dziennie. Przestrzegaj reżimu nawadniania. Składniki: woda pitna, hydrolizowany kolagen, ksylitol, koncentrat pomarańczowy (min. 5%), stabilizatory: guma arabska, guma ksantanowa, skrobia ziemniaczana, ekstrakt Aceroli (witamina C 25%), L-tryptofan, aromat, kwasy: kwas askorbinowy, kwas cytrynowy konserwanty: sorbinian potasu, benzoesan sodu. Zawartość witaminy C: 50 g to 165 mg / 206% referencyjnego spożycia, v 100 g to 330 mg / 412% referencyjnego spożycia

Ostrzeżenie dotyczące stosowania: Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki. Zen produkt został wprowadzony na rynek jako suplement diety. Suplementy diety nie mają na celu zastąpienia zróżnicowanej diety i zdrowego stylu życia. Nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 3 roku życia, kobiet w ciąży i karmiących.

Producent: ESSENS EUROPE SE, Zaoralova 3045/1e, 628 00 Brno

UWAGA, KUPUJĄC MIESIĘCZNY PAKIET ESSENS COLLAGEN, UZYSKASZ 2 SZT ZA DARMO!