Flow’EN gel

89.40 zł

Treść 100 ml


Dostępność: w magazynie

Kategoria: Home Pharmacy

348
Flow'EN - suplement diety

58.70 zł

w magazynie
Vitamin C - suplement diety

78.90 zł

w magazynieFlow’EN gel

Pojemność: 100 ml

Preparat kosmetyczny w postaci chłodzącego żelu do smarowania, opracowany i produkowany pod nadzorem farmaceutycznym. Zawiera wyjątkowe połączenie składników naturalnych: betaescyny, betaglukanu oraz pantenolu, o korzystnym działaniu na układ żylny i limfatyczny. Głównym składnikiem jest liofilizowany ekstrakt z nasion kasztanu zwyczajnego, standaryzowany na betaescynę. Ta technologia obróbki zapewnia bardzo wysoką dostępność biologiczną.

 • Betaescyna (β-aescyna) to naturalna saponina pozyskiwana z nasion kasztanu zwyczajnego i ma wiele potwierdzonych właściwości farmakologicznych. Poprawia krążenie krwi w żyłach i naczyniach włosowatych. Ma właściwości wenotoniczne (poprawia napięcie żył) oraz wazoprotektywne (ochrona naczyń krwionośnych).
 • Betaklucan (ß-glukan) to naturalny polisacharyd, który wspomaga reakcje obronne organizmu, jest znany jako aktywator ważnych komórek skóry.
 • Pantenol to występująca naturalnie w organizmie postać witaminy B5, ma właściwości łagodzące, wspomaga proces produkcji włókien kolagenowych i elastynowych. Działa przeciwzapalnie i wzmacnia naturalne procesy odnowy przy drobnych ranach, podrażnieniach skóry i lekkich oparzeniach. Delikatna alkaliczna reakcja pantenolu poprawia dostępność biologiczną składników aktywnych wyciągu z kasztanowca.

W jakim celu warto stosować ESSENS Flow’EN Gel?

 • w celu zmniejszenia uczucia ciężkich, zmęczonych i nadwyrężonych nóg
 • w celu zmniejszenia obrzęków nóg spowodowanych długim siedzeniem lub staniem
 • w celu ograniczenia nocnych skurczów nóg
 • w celu przyspieszenia wchłaniania się siniaków, stłuczeń, guzów i obrzęków
 • w przypadku żylaków
 • przy problemach z hemoroidami

Zastosowane surowce są najwyższej możliwej jakości objętej gwarancją i są pozyskiwane wyłącznie z naturalnych źródeł. Żel nie zawiera stabilizatorów ani barwników i jest produktem wegańskim.

Sposób użycia: do 3 razy dziennie rozsmarować na nogach i wmasować w skórę, smarowanie warto połączyć z masażem. Preparat kosmetyczny można nanosić na nogi również w okresie ciąży i karmienia piersią.

Producent: ESSENS EUROPE SE, Zaoralova 3045/1e, 628 00 Brno, Republika Czeska

  Ingredients (INCI): Aqua, Polyglycerin-3, Aesculus Hippocastanum Seed Extract, Beta-Glucan, Panthenol, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Carbomer, Sodium Hydroxymethylglycinate.